Почетна > Баерн Минхен > Ексклузивно:Баерн ќе инкасира 100 милиони евра!!!

Ексклузивно:Баерн ќе инкасира 100 милиони евра!!!

му се насмевнуваат 100 милиони-Ули Хенес

му се насмевнуваат 100 милиони-Ули Хенес

Ексклузивната информација која пристигна денеска од страна на весникот Келн-Екпсрес,е дека Баерн Минхен ќе продаде 10% од своите акции и ќе заработи точно 100 милиони евра.Компанијата која ќе ги купи овие акции е нивниот бизнис-партнер и спонзор Ауди.Со оваа зделка Баерн добива силна финансиска подршка за своите активности,особено на траснфер пазарот.Ули Хенес денеска ги потврди овие шпекулации во весникот ТЗ.Ваква здела се случи и во 2002 година,кога партнер тогаш беше спортскиот гигант Адидас.

Да се надеваме дека менаџерите на Баерн ја имаат правата стратегија за трошење на овие пари.

Advertisements
Категории:Баерн Минхен
 1. PECONI
  18/09/2009 во 15:19 ч.

  100.000.000 :))) TOP

 2. 18/09/2009 во 15:22 ч.

  evo uste edna dobra rabota imame za golman stoper i za edno begce dobro i sto e najbitno za prodolzuvanje na dogovorot na riberi superrrr
  mnogu jaki ke sme

 3. Pere
  18/09/2009 во 16:31 ч.

  more so ste zapnale so golman, golman ne treba koa mozese eden Dida da stane najdobar golman na svetot so blaga veza nemase od branjenje zosto da ne nemoze i But, se e do odbranata golmanot i ne e tolku vazen sepak mislam vie pari treba za odbrana da odat pozz

 4. 18/09/2009 во 16:50 ч.

  Се смее Хенес, нова кола и плус пари за атрактивен одмор :D

  • Marko
   18/09/2009 во 19:33 ч.

   хахахахахахха да да во право си хихихи

 5. nino
  18/09/2009 во 17:18 ч.

  eh koga bi imal 100.000.000 evra……….samo jas si znam sto bi napravil! a bayern se nadevam dobro ke gi iskoristat. mislam deka golman i stoper ni trebaat POD ITNO! napadot i sredniot red se dobri i veruvam deka posle nekolku natprevari koga uste poveke ke se voigraat ke stanat odlicni!!! rot-weis fur immer!!!!

 6. deko
  18/09/2009 во 17:39 ч.

  Cekaj da prasam nesto,ne mi e jasno…Prodale 10% od klubot taka?A prethodno vika deka i adidas vo 2002 go naprail istoto.Znaci minimum 20% od klubot se prodadeni.Neznam kako idat ovie raboti ama dobro li e da se prodavaat akcii od klubot?Da ne dojde vreme klubot da go vodat nekoi sto poima nemaat od fudbal?(kako azdine na liverpul tom i henks mislam bea,pa da praat so sakaat so bayern).INACE PARIVE SE TOP!!!!!!!!!!!!!!

  • Милчо
   18/09/2009 во 18:40 ч.

   Немој да се сеќираш.Барем во Германија такво нешто не е можно сооглед дека на сила е правилото 50+1.Ова правило значи дека секој клуб мора да има минимум 51% од акциите на клубот во своја посед,и индиректно со ова во Германија за сега се забранети инвеститори,токму заради тие лоши искуства што ги имаат тимови како Ливерпул Челзи и остали.Значи управата на Баерн секогаш ќе има во посед мнозинство акции од клубот и ќе биде управувачка.Останатите по потреба можат вака да ги продаваат за финансиски да бидат на ниво.
   Иначе овие пари не се само за нови ѕвезди.Овие пари првенствено се за да се одржи економијата и финансиите,да се исплатат плати на фудблаери,да се појача договорот на Рибери,и останати некои обврски што ги има Баерн.А нормално ќе останат пари за екстра засилувања од одбраната голман……

   • 18/09/2009 во 19:07 ч.

    И заборави да кажеш: Дел од овие пари одат и во џеповите на управата!
    Бидејќи сепак тие ги продаваат

  • Darko Donevski
   18/09/2009 во 19:48 ч.

   da da i mene ne mi mirisa ubavo,100m se mn pari,ama da ne ima baern 10 vlasnici posle !!!

 7. Petar
  18/09/2009 во 19:30 ч.

  haha da da vo pravo e Naum:D

 8. daniel
  18/09/2009 во 20:55 ч.

  Dobro e barem sto 10% prodale za 100 milioni pa klubot treba da vredi 1 milijarda. prioritet od ovie pari treba da bide angaziranje na dobar bek, a za golman mislam deka but moze da bide odlicen golman so ogled na toa deka negovata forma se podobruva so dobivanjeto na prvotimskiot status

 9. Darko Kostov
  18/09/2009 во 20:56 ч.

  Odlicno ke ni dojdat ovie pari za zasiluvanja zimoska :D ;)

 10. GaGo
  18/09/2009 во 21:23 ч.

  Da se donesat Alex,Rafinha & Aninfeyev bi bilo super.Od ovie 100 milioni ke ima i za niv i ke ima za upravata. :D site zadovolni :D

 11. Baze
  18/09/2009 во 22:00 ч.

  daniel :Dobro e barem sto 10% prodale za 100 milioni pa klubot treba da vredi 1 milijarda. prioritet od ovie pari treba da bide angaziranje na dobar bek, a za golman mislam deka but moze da bide odlicen golman so ogled na toa deka negovata forma se podobruva so dobivanjeto na prvotimskiot status

  Butt ne moze da bide odlicen golman, toj e odlicen i dokazan golman nanazad mnogu godini.

 12. Martin
  19/09/2009 во 9:28 ч.

  Odlicna zdelka, si ja znae dobro Henes svojata rabota, dodeka Real Madrid, Liverpul i drugite evropski giganti se davat vo dolgovi, BAYERN na moe golemo zadovolstvo e vo odlicna finansiska kondicija sto sekako e preduslov za uspeh, a mislam deka posebno ke mu odgovara noviot rezim na planiranje na budzetot predlozen od M. Platini – kolku pari ke zaraboti klubot vo predhodnata sezona tolku ke moze da potrosi za zasiluvanja, napred BAYERN!!!

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: