Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - Трансфери, Играчи > Лука Тони ќе му биде понуден на Милан

Лука Тони ќе му биде понуден на Милан

Никој не го сака

Никој не го сака

За италијанскиот голгетер нема повеќе место во тимот на Баерн Минхен,па затоа во јануари најверојатно ќе им биде отстапен на росоњерите.

Според Билд, раководството на Баерн вложува големи напори за што поскоро да се ослободи од услугите на Лука Тони.Играчот кој во 2007 година се пресели на Алианц Арената од екипата на Фиорентина,сезонава не е на листата на играчи на кои смета тренерот Луис Ван Гал па затоа во јануари Тони ќе му биде понуден на Милан.Искусниот фудбалер сака престојнава сезона да игра во некој клуб за да може да се избори за место во италијанскиот национален состав кој ќе настапува на Мундијалот следното лето.

Сепак во моментов,од една страна росоњерите имаат поголеми грижи отколку да ангажираат играч плус, но од друга страна пак, доколку Марко Бориело не се опорави од повредата или ако Хунтелар не успее да се вклопи во играта на миланскиот клуб,би можеле сериозно да размислат за понудата на баварците.

Advertisements
 1. 17/09/2009 во 10:31 ч.

  nebih voleo da napusti toni…neka pokusa jos ovu sezonu u bayern

  pozzzz navratitet momci

 2. Darko Kostov
  17/09/2009 во 10:35 ч.

  so sakaat neka pravat so nego :D

 3. deko
  17/09/2009 во 10:51 ч.

  neka napusti…

 4. Baze
  17/09/2009 во 14:45 ч.

  jas sum za da ostane uste ovaa sezona

 5. Martin
  17/09/2009 во 15:03 ч.

  Neka probaat od klupa kako joker moze ke ni se najde, dolga e sezonata, a BAYERN igra na 3 fronta…

 6. deko
  17/09/2009 во 15:10 ч.

  abe toj nemozese da se dvizi minatata sezona a ne ovaa,a baska zima 10milioni god. plata i e najplaten igrac na bayern,takov li primer ke bide za drugite…

 7. PECONI
  17/09/2009 во 16:23 ч.

  Toni e dobar ali minatata sezona igrase kako na manekenska pista da e, a ne na fudbal. Pod hitno neka go prodadat i so del od negovata plata da se ponudi nov dogovor na ribery :))

 8. Darko Donevski
  17/09/2009 во 17:25 ч.

  peconi ama razmisluvas u pm.prav strucnjak si!

 9. Brendon, Gradsko
  17/09/2009 во 17:35 ч.

  tamam kaza peconi be Donevski….arno misli sovekot…i taka tesko se naogaat pari…ke mu ponudat na ribery nov dogovor….:D:D:D

 10. Edin
  17/09/2009 во 18:29 ч.

  abe ostajte ako se cekat na negovite pari neka se utepaat.bayern ima pari pari ni pretsedatelot na klubot ne si gi znajt kolku gi imat:D:D:D a vo vrska so Naslvot Luca Toni e dobar igrac i neka ostanit vo bayern

 11. Petar
  17/09/2009 во 20:15 ч.

  Toni e dobar we kako mozat da go prodaat….

 12. Petar
  17/09/2009 во 20:16 ч.

  ne smee i nema da go prodade bayern Toni:P

 13. Rubinco PP
  17/09/2009 во 22:01 ч.

  i jas sum za TONI da ostani barem uste ovaa sezona

  se secavate li koga go postigna 3-0t potocno posledniot gol vo Spanija protiv GETAFE vo 120 ta min od prodolzenieto vo UEFA CUP-ot pred 2 sezoni
  pzdr…

 14. Zoki_Ballack
  18/09/2009 во 5:55 ч.

  е стварно е штета ако си оди Тони…можеби сум досаден ама стварно незнам по кој пат повторувам дека е за класа подобар и од Гомез и од Олиќ……Клосе-Тони беше подобар тандем….и со Рибери и Робен ке биде супер…..само незнам….прават грешки некогаш челниците на Баерн…..лошо направија со Лусио.. не би сакал да биде така и со Тони…
  ТОНИ БРАТ ОСТАНИ !!! xD

 15. Саше
  05/11/2009 во 11:47 ч.

  toni e klasa igrac
  ne smeat da go prodadat a uste pomalku vo milan

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: