Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - Трансфери, Играчи > Коларов интересен за челниците на Баерн

Коларов интересен за челниците на Баерн

И тој стана мета на Баерн

И тој стана мета на Баерн

Баерн Минхен се приклучи на листата на клубови кои се заинтересирани за потписот на дефанзивецот на Лацио-Александар Коларов.

И по завршувањето на официјалниот преоден рок на фудбалскиот пазар,шпекулациите околу можните трансфери не запираат.Имено,баварскиот гигант продолжува со потрагата по квалитетен одбранбен фудбалер а погледите  овој пат се насочени кон 23-годишниот Александар Коларов,кој според  управата на Баерн,би бил добар не само во одбраната туку би бил од голема помош и во офанзивниот дел од играта.

Сепак,српскиот интернационалец  има договор со бјанконерите кој истекува во 2012 година со плата од 250 000 евра по сезона,а освен Баерн Минхен за него покажа интерес  и големата тројка од Италија-Јувентус,Интер и Милан.

Advertisements
 1. deko
  17/09/2009 во 10:49 ч.

  dobar icrac e.go gledav koga aigraa protiv juve.gi praese partali….

 2. Martin
  17/09/2009 во 12:22 ч.

  Ke bide dobro ako uspeat da go angaziraat, odlicen fudbaler

 3. GaGo
  18/09/2009 во 21:31 ч.

  Treba da dojde. Vo Lazzio vredi toj,Pandev i Zarate

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: