Макаби Хаифа 0-3 Баерн Минхен

Ван Бајтен и Милер им пресудија на израелците

Радост за супер-стартот

Радост за супер-стартот

Четирикратниот освојувач на престижната ЛШ, Баерн Минхен,новата сезона ја започна одлично-со победа од 3:0 над израелскиот претставник Макаби.

Иако фудбалерите од Минхен играа офанзивно со 4-3-3 формација и ја имаа иницијативата во целото прво полувреме,сепак  не можеа да го скршат отпорот на домаќините.Конечно во 64-та минута белгискиот интернационалец Даниел Ван Бајтен со неговиот погодок  го отвори резултатот.

Во 85-та минута 20-годишниот Томас Милер зголеми на 2:0,а само 3 минути подоцна Милер уште еднаш поентираше за конечни 3:0.

Другиот меч од оваа група Јувентус- Бордо завршри 1:1,па затоа Баерн Минхен уште на стартот ја зафати првата позиција во групата А.

Vodpod videos no longer available.

Мабаки Хаифа-Баерн Минхен 0:3 (0:0)
Макаби Хаифа: Davidovitch – Meshumar (Rafaelov 74), Teixeira, Keinan, Marsilela – Boccoli, Kayal (Arbaitman 68) – Golasa, Katan, Ghadir (Osman 68) – Dvalishvili
Баерн Минхен: Butt – Lahm, Van Buyten, Badstuber, Pranjic – Müller, Tymoshchuk, Schweinsteiger – Robben (Ottl 77), Olic (Sosa 86), Ribéry (Gomez 64)
Замени: Rensing, Breno, Braafheid, Altintop
Судија: Mr. Skomina (Slovenia)
Публика: 38 789
Голови: 0-1 Van Buyten (64), 0-2 Müller (85), 0-3 Müller (88)
Жолти картони: Boccoli / Ribéry, Lahm
Advertisements
 1. ANAKONDA
  16/09/2009 во 0:20 ч.

  CESTITKI ZA POBEDATA
  FATI BLAGOSLOVOT STO REKOV MILER 2 GOL DA DADE HEHEHE BRAVO MILER TAKA PRODOLZI

 2. Darko Donevski
  16/09/2009 во 0:21 ч.

  stavete video od natprevarot

 3. Darko Donevski
  16/09/2009 во 0:26 ч.

  bravo momci

 4. Gogo
  16/09/2009 во 0:26 ч.

  polesno zdravje..aj sega na red juve na pleskanje :D Stern des Suden

 5. kristijan
  16/09/2009 во 1:41 ч.

  браво!!!!!!!!!!! нека се множет победи………..Милер е многу јак

 6. backa
  16/09/2009 во 2:13 ч.

  I ♥ Bayern… podobar start zdravje… sekoja cest …

 7. Fc.Bayern
  16/09/2009 во 10:45 ч.

  fc bayern najjaci sega ke go iskasapami na juve pozz

 8. TONI RIBERY 7
  16/09/2009 во 10:52 ч.

  BRAVOS MOMCI ODLICNI BEVTE,,,AJDE SEGA VO BUNDESLIGA PROTIV NURNBERG ISTO VAKA,,,SO POBEDA…..POZDRAV…

 9. Edin
  16/09/2009 во 13:42 ч.

  Bravo Bravo samo taka napred 3 pobedi po red :) i da se mnozat do krajot na sezonava :) sega juve ja cekam taa ni e na red :D

 10. nino
  16/09/2009 во 13:58 ч.

  bravossssss opasni smeeeeee!!!!!!!!!!!

 11. Ricko
  16/09/2009 во 14:25 ч.

  Браво за Баерн и секако за идната легенда ТОМАС МИЛЕР!

 12. Brendon, Gradsko
  16/09/2009 во 14:39 ч.

  Феноменална партија од Тимошчук Робен и Гомез….Среќа шо тука беше Милер да погоди….потсетува на големиот Герд Милер кој еднаш рече “не е важно како ке ја удриш – важно е да влезе!”….Не сум задоволен од Рибери…можеше да покаже повеќе…да се надеваме на уште подобра партија против Јувентус(вчера беа како дрогирани :D:D:D) :D

 13. ali
  16/09/2009 во 15:26 ч.

  sekoja cest na si te fudbalari be isklucok na nieden odigraa super partija

 14. saso
  16/09/2009 во 15:53 ч.

  i staroto gaze but se pokaza vcera.

 15. 16/09/2009 во 16:11 ч.

  potsetuva za to sto mu e tatko barem polovina da e uspesen kako tatko mu kakva reakcija imat covekov strasna bravoo(tomas miler)

 16. 16/09/2009 во 16:14 ч.

  bravo uste ednas za nasata ZMIJA KOBRA —TOMAS – MILER — a moram da go pofalam badstuber sto e se podobar od natprevar vo natprevar

 17. Zoki_Ballack
  16/09/2009 во 16:41 ч.

  напред мајстори !!! конечно со вистинскиот сјај… браво баварци…..ајде сега следно коло да ги решиме Јувентус….поздрав до сите што навиваат за Баерн

 18. Darko Kostov
  16/09/2009 во 19:32 ч.

  NAJJAKI SMEEEE!!!! BAYERNNNNN 4 LIFEEEEEEE!!!! THOMAS MULLER E NOVIOT RUDI VOLLER!! :D

 19. Petar
  16/09/2009 во 19:37 ч.

  poleka ne brzajte prvo da mu odrzime lekcija na Nirnberg:D pa posle na Juve:P

 20. Fc.Bayern
  16/09/2009 во 22:57 ч.

  eee poleka prvo na ninberg a posle na oberhausen tek posle na juve iste 2 nedeli pozz

 21. Aleksandar
  16/09/2009 во 23:05 ч.

  bravo Bayern super ste samo da se vrati i Klose da go pojaci napadot

 22. Aleksandar
  16/09/2009 во 23:09 ч.

  Moe mislenje Klose e mnogu podobar od Gomez, so podobra tehnika,realizacija etc.

 23. 16/09/2009 во 23:10 ч.

  Што повеќе победи,толку повеќе пари за зимскиот преоден рок.МОРА да се појача зимава одбраната,да се донесат буквално ѕверови позади,да имаме една стабилност,една цврстина и борбеност.Бадштубер е добар,но неможе да го понесе товарот на ЛШ,исто и Прањиќ.Со оваа одбрана моментално екипи од типот на Барса Челзи Манчестер ќе не бушат како сакаат у одбрана.Тука мора да се засилиме зимава.
  Околу Макаби-победа си е победа!

 24. Martin
  16/09/2009 во 23:22 ч.

  Tocno e se soglasuvam so Milco, odlicno ni odi sega za sega no koga ke se sudrime so nekoja ekipa od evropskiot krem na povrsina ke izlezat problemite so odbranata, samo uste toj del od timot da se zasili i ke bideme nepobedlivi, neka ni e cestita pobedata protiv Makabi i da prerasne vo pobednicka serija koja ke trae da Maj, pozdrav

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: