Почетна > Баерн Минхен > Баерн и Рафиња….се наближува ли нов трансфер???

Баерн и Рафиња….се наближува ли нов трансфер???

ќе стане ли наскоро црвен?

ќе стане ли наскоро црвен?

„Нема да има голема продажба на играчи бидејќи немаме потреба од тоа“ вели спортскиот директор на Шалке Клеменс Тоние,и навести дека Шалке во зимскиот период не се приморани да ги продаваат играчите.Нo останува фактот дека Шалке се наоѓа во голема финансиска криза,што беше потврдено и од страна на тренерот Феликс Магат.

„Нема подобар дефанзивец во Бундеслигата од него“ го пофалува Магат.„Ако игра добро,може да биде конкурентен и за во Барселона“

„Со 35 милиони од Барса би бил презадоволен“

Сумата секако неможе да биде сватена сериозно,тоа е секако само со цел да се добијат што повеќе пари за Рафиња.Во секој случај Магат очекува повик до Баерн ако Рафиња продолжи да игра добро како до сега.

„Ако продолжи со истито перформанс,Баерн ќе се јават“

Рафиња беше депресиран поради тоа што тој уште во летото сакаше да направи траснфер,а преминот во Баерн беше откажан при крајот на август.

Рафиња и Баерн:станува се „пожешко“…

Advertisements
Категории:Баерн Минхен
 1. deko
  15/09/2009 во 15:24 ч.

  bolje od nego zdraje.top igrac a em e mlad…mora da go zememe

 2. Martin
  15/09/2009 во 16:33 ч.

  Ocajno ni e potreben Rafinha,sega BAYERN mora da bide poagresiven vo preodniot rok i da se resi ednas zasekogas problemot so odbranata…..

 3. Darko Kostov
  15/09/2009 во 18:12 ч.

  definitivno go zemame zimoska! TOP IGRAC E! :D

 4. TONI RIBERY 7
  15/09/2009 во 20:11 ч.

  ili rafinha ili alex od chelsea eden ke dojdi vo zimskiot preoden rok…pozdrav

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: