Почетна > Баерн Минхен > Баерн сака уште ѕвезди во тимот:Рибери и Робен се само почеток

Баерн сака уште ѕвезди во тимот:Рибери и Робен се само почеток

само квалитетот носи успех

само квалитетот носи успех

Со милионските траснфери на Рибери и Робен Баерн кончено сака да започне нов пат во својата трансфер-политика.“Последниот трансфер ни покажа дека треба да се има доверба во класата на еден играч.Тоа ни го покажа Франк Рибери,и сега со трансферот на Арјен Робен тоа само се потврди“ вели спортскиот директор Кристиан Нерлингер во интервју за официјалната страна на Баерн.

“Ние треба да се обидеме во иднина да носиме само светска класа играчи во Баерн„вели Нерлингер.За трансферот на Робен беа потрошени 25 милиони евра.

Рибери направи траснфер во Баерн во 2007-мата од Олимпик Марсеј за 25 милиони евра,а најскапиот трансфер во Баерн е Марио Гомез од Штутгарт кој премина во Минхен за 30 милиони евра.

Со Робен Баерн се подготвени за предизвиците,смета Нерлингер,и тоа за Бундеслигата,Купот и Лигата на Шампионите.“Сега имаме состав кој нуди многу можности и алтернативи„

Посебно Нерлингер беше импресиониран од дебито на Робен против Волфсбург во кое Баерн победи со 3-0.“Тој имаше само еден краток тренинг пред натпреварот со играчите на Баерн.Влезе на полувреметео и со својот настап предизвика 45 минути на фудбал од соништата.

Advertisements
Категории:Баерн Минхен
 1. deko
  02/09/2009 во 19:29 ч.

  Fala bogu,vi tekna.Treba da se kupuvaat zvezdi no nekoi kako diego,fabregas i slicno.Mladi 20-23 godini so golema idnina.Sega na bayern mu trebaat 1-2 vakvi na sekoj transver period a ne po 7-8 igraci bez vrsaka,od po 6-7 milioni evra.

 2. 02/09/2009 во 19:33 ч.

  bravos! vi tekna konecno! taa politika trebase odamna da se primenuva, no kako i da e se nadevame deka otsega pa natamu ke kupuvame edinstven svetska klasa – golemi igraci… :D BAYERN 4 LIFEE!! POZZ DO SITE BAVARCI! :)

 3. mojse
  02/09/2009 во 19:46 ч.

  ni treba eden half od svetska klasa i eden golman dobar i beg vkupno trojca igraci i toa ona sto se vika jak bayern i dominanten

 4. Алекс
  02/09/2009 во 20:41 ч.

  не верувам, мислам дека Баерн пак ке си продолжи со трансфери од типот на Боровски, Прањич и Брафхајд

 5. TONI RIBERY 7
  02/09/2009 во 20:43 ч.

  УПРАВАТА СЕ СВЕСТИ…..И СЕГА ДА КУПУВААТ ПОАСОЛНИ ИГРАЧИ ПА ДА МОЖИМЕ ДА ЈА ОСВОИМЕ
  ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ……ПОЗДРАВ БАВАРЦИ…ОД ТОНИ…ДЕМИР ХИСАР…..

 6. Martin
  02/09/2009 во 23:49 ч.

  I vreme bese da go uvidat patot do uspehot, sekoja cest za donesuvanjeto na Roben, no jas pak ke recam deka morase da se zeme barem uste eden klasa defanzivec koj i te kako bi ja osigural mrezata na nesigurnite golmani, bez razlika dali se toa But ili Rensing i dvajcata ne zasluzuvaat da se najdat na golot na BAYERN, ocajno ni e potreben golman od kalibarot na OLI KAHN, ako voopsto ima nekoj takov……..

  • Алекс
   03/09/2009 во 2:38 ч.

   проблемот е шо нема никој како Оливер Кан

   • Marko
    03/09/2009 во 19:38 ч.

    да да така е НЕМА НИКОЈ КАКО ОЛИВЕР КАН,а нема ни да има

   • Фросина Аризанкоска
    08/09/2009 во 3:04 ч.

    Токму така :D

 7. 03/09/2009 во 3:32 ч.

  trebase da go zemat bosingva ili rafinja za da moze lahm da igra na negovata podobra strana

 8. Martin
  03/09/2009 во 13:30 ч.

  Uste da go kupat Bosingva ili Rafigna i eden golman i ke mozeme da atakuvame na osvojuvanje na Ligata na shampionite!

 9. daniel
  03/09/2009 во 18:30 ч.

  Samo kasno da ne im tekna deka treba da zemat kvalitetni igraci posle zavrsuvanjeto na preodniot period. kako i da e mora najprvo da se zasilat na golmanskata pozicija.

 10. Fc.Bayern
  04/09/2009 во 23:20 ч.

  ic neje kasno samo neka kupat samo bosingva e dovolno da dojde vo bayern ajde slabo so novosti pozzzz

  • Фросина Аризанкоска
   08/09/2009 во 3:05 ч.

   Епа слабо со новости бидејќи речиси ништо значајно не се случува.Сите се со репрезентациите.

 11. Фросина Аризанкоска
  08/09/2009 во 3:06 ч.

  Да видам-да не верувам дека Баерн некогаш ќе ја смени лошата трансфер-политика.

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: