Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - Трансфери, Играчи > Баерн е се поблиску до Рафиња?

Баерн е се поблиску до Рафиња?

Ќе го облече црвениот дрес?

Ќе го облече црвениот дрес?

Според германските медиуми,баварскиот гигант ќе се обиде наскоро да го ангажира дефанзивецот Рафиња од Шалке и со тоа да ја пополни празнината во одбраната.

Иако сеуште ништо не е официјално  потврдено од управата на Баерн Минхен,сепак се шпекулира  дека 23-годишниот бразилец  би можел да се пресели на Алианц Арената за сума од 11 милиони евра.

Во прилог на вавките информации оди и фактот што Рафиња не е во најдобри односи со менаџментот  на Шалке откако  замина на Олимписките игри во Пекинг минатата година без нивна дозвола.

За овој фудбалер до сега пројавија интерес и италијанските екипи Милан и Јувентус ,кој пак, достави понуда од 8 милиони евра.

Advertisements
 1. nino
  30/08/2009 во 4:18 ч.

  aH koga samo navistina bi dosol…….BI BILO SUPER!!!!!!

 2. TONI RIBERY 7
  30/08/2009 во 9:51 ч.

  podobro rahina otkolku rise……

 3. Martin
  30/08/2009 во 10:34 ч.

  Uste Rafinha da go kupat ke bide super,sto ceka henes 23 god ima rafinha, a veke e poln so iskustvo i stabilen fudbaler vo odbranata e!

 4. saso
  30/08/2009 во 12:17 ч.

  abe so bidna so arne fridrih i nego mu se tokmea edno vreme pa nisto ne se slusna poke.

 5. Алекс
  30/08/2009 во 13:58 ч.

  Рафиња нема да се пресели во Баерн, изјави денес Феликс Магат

 6. Darko Donevski
  30/08/2009 во 14:41 ч.

  rafinha,fridrih,rise,vargas.baern so site se spomenuva,neka dojde nekoj od ovie.kolku tolku ke go zasilime timot

  • Алекс
   30/08/2009 во 14:53 ч.

   нема никој да дојде

 7. ali
  30/08/2009 во 14:44 ч.

  poano refina od rise

 8. 30/08/2009 во 15:09 ч.

  definitivno podobro e RAFINHA otkolku RIISE… P.S. RIISE E SEKAKO LEV BEK .. NE ZNAM ZOSTO VOOPSTO GO BARAAT .. :S

  • Алекс
   30/08/2009 во 16:49 ч.

   не го бараат, тоа се шпекулации само

 9. Фросина Аризанкоска
  30/08/2009 во 19:48 ч.

  Ти Алекс демек се знаеш од напред???Нема никој да дојде,тоа се само шпекулации бла бла бла…Ако е така,тогаш ич ништо да не објавуваме ни ние,ниту бил кој медиум пошто и онака само ти знаеш се!

  • Алекс
   01/09/2009 во 17:16 ч.

   за жал знам се а и така испадна како што јас кажав дека нема да дојде ниту Рафиња ниту Рисе, за Рафиња имаше малку интерес од страна на управата на Баерн а за Рисе ништо немаше, не беше тема за управата и затоа немаше потреба да се објавува такво нешто за Рисе

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: