Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - мечеви > Пријателска: Унион Берлин 1-3 Баерн М.

Пријателска: Унион Берлин 1-3 Баерн М.

Берлин 1-3 МинхенБаерн успеа да дојде до победа во пријателскиот натпревар против Унион Берлин со 3:1. Со овој натпревар Баварците се обидоа да си го кренат моралот пред дуелот со Волфзбург.

Унион Берлин е екипа која има три победи, од три натпревари во втората германска Бундеслига, што ги прави единствена екипа (од двете лиги) со 100 процентен учинок.

Но сепак Баварците се една цела класа на нив и со головите на Олиќ, Брено и Брафхајд, Баерн успеа да стигне до победата. Конечните 3:1 ги постави Сахин кој во 69 минута го ублажи поразот на домаќините.

Унион Берлин 1-3 Баерн Минхен (пп: 0-2)
Унион Берлин
Баерн Минхен Butt – Lahm (Lell 62), Breno, Badstuber (Van Buyten 46), Pranjic (Braafheid 46) – Schweinsteiger (Görlitz 62), Tymoshchuk (Baumjohann 62), Ottl – Müller (Contento 62), Gomez (Klose 46), Olic (Sosa 62)
Судија Felix Zwayer (Berlin)
Публика 19,000 (capacity)
Голови: 0-1 Olic (22), 0-2 Breno (30), 0-3 Braafheid (47), 1-3 Sahin (69)
Advertisements
 1. Djoke
  26/08/2009 во 23:08 ч.

  Dobro e kakov takov ama sepak e protivnik koj so rezultatite najavuva ucestvo vo bundes ligata i sekako ova na golemo ke go podigne moralot i samodoverbata deka mozat da go skrshat i volfsburg

 2. anakonda
  27/08/2009 во 0:16 ч.

  samo na prijatelskite na ne vazni natprevari od koga ke pocne da pobeduva tamu kade sto treba

 3. 27/08/2009 во 1:03 ч.

  nisto ne znaci ovaa pobeda..

 4. 27/08/2009 во 1:34 ч.

  Pa nie sme jaki samo na prijatelski …

 5. Никола
  27/08/2009 во 1:41 ч.

  Значи само за кревање морал, да се потсетат каков вкус има победата, макар и против ваков тим.

 6. Алекс
  27/08/2009 во 17:45 ч.

  Унион Берлин играше со втор состав

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: