Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - Трансфери, медиуми > Арне Фридрих ќе се пресели во Минхен?

Арне Фридрих ќе се пресели во Минхен?

Дали Фридрих ќе биде замената за Лусио?

Дали Фридрих ќе биде замената за Лусио?

Како што пренесоа некои од германските медиуми, дефанзивецот на Херта и германската репрезентација е на добар пат да се пресели на Алианц Арената.

По слабиот старт на Баерн во новата сезона, фановите се налутија на управата и им испратија протестно писмо со кое побараа челниците малце да се активираат на трансфер маркетот.

Најболна е ситуацијата во одбраната, откако беше продаден капитенот на Бразил, Лусио, а не беше доведена соодветна замена. По неуспешните обиди за купување на Босингва и Даријо Срна, сега Баерн се сврте кон Фридрих.

На последниот натпревар на Херта, против Бохум на трибините беше и скаутот на Баерн, Пол Брајтнер кој дошол таму за да го следи дефанзивецот на Херта.

Се уште нема потврда од Баерн дека се заинтересирани за овој играч, а медиумите шпекулираат дека трансферот би чинел околу 7 милиони евра.

Advertisements
 1. Petar
  25/08/2009 во 20:26 ч.

  Epa treba da kupat nekoj…. fala bogu .. da pocnat..:D

 2. Marko
  25/08/2009 во 20:39 ч.

  абе треба да купат некој ама не овој :S не чини Фридрих

 3. Daniel
  25/08/2009 во 20:51 ч.

  Treba golemi promeni da se slucat pocnuvajki od golmanskata pozicija pa i cela odbrana. mislam deka Fridrih ke ja zacvrsti odbanata kolku tolku megutoa sega najneophodno e smena na golmanot Riensing koj so svojata katastofalna realizacija go demotiva celiot tim i ednostavno go unistuva na igracki plan.

 4. Алекс
  25/08/2009 во 20:54 ч.

  ако дојде Фридрих во Баерн ке игра како десен бек

 5. TONI RIBERY7
  25/08/2009 во 20:57 ч.

  тој можи да игра и како стопер…и добар е…..а еве сега во волбсбург почнаја да се тепаат помегу себа играчите тоа е добро за во сабота баерн да ги растури….
  и голман треба да земат читав за тим визе или роберт енке еден од тие двајца да земат….поздрав

  • Darko Donevski
   25/08/2009 во 23:28 ч.

   sto ne vi e jasno,fridrih ke igra desen bek a lam ke si se vrati na svojata leva pozicija.i toj pranjic ke ja gree klupata,no toj ni toa ne zasluzuva

   • Алекс
    26/08/2009 во 2:02 ч.

    така е

  • Marko
   26/08/2009 во 3:06 ч.

   Daaa da Wisse e zver

 6. Petar
  25/08/2009 во 21:51 ч.

  Alex od Chelsea treba da dojde… ili metzelder od real:D

 7. nino
  25/08/2009 во 22:34 ч.

  dobar e fridrih…….veke nekolku godini nanazad e clen na germanskata reprezentacija…

 8. Petar
  25/08/2009 во 22:47 ч.

  Citav sea…. za eden den se moze da se resi…. nov golman ENKE…. FRIDRIH..odbrana… van der vaart ili sneijder sredina i gotovo …samo nz…. so chekat veke … ili chekat da padne Bayern vo zona za ispaganje pa da s e bore za opstanok pa da pocnat da kupuvaat:S:D

 9. Martin
  25/08/2009 во 23:18 ч.

  Arne Fridrih e odlicen fudbaler i dobro bi se snasol vo BAYERN, dodeka Enke nikako ne treba da go kupat, vo Germanija barem ima i pomladi i mnogu podobri golmani od Enke, a neznam zosto kalkuliraat so kupuvanjeto na V. D. Vart, treba da go kupat sto poskoro zasto ocajno mu e potreben takov profil na fudbaler na BAYERN

 10. ricko
  25/08/2009 во 23:47 ч.

  Neka go zemat dobar igrac e.

 11. 25/08/2009 во 23:55 ч.

  dobro bi nam dosao friedrich…odlican i iskusan je igrac…..

 12. Edin
  26/08/2009 во 0:23 ч.

  Dobar e i Fridrih ama ne veruvam deka ke se najde zamena za LUCIO za nego se nema zamena a ona batstuber onaj celion Drvo e
  site si mislevme deka ke bidit nesto od nego ama nisto samo kiksovi prajt dobar e fridrih i neka go zemaat:D:D

 13. 26/08/2009 во 0:39 ч.

  ne znam kolku ke bide arno da go zemat friedrich ama ajde neka si probaat srekata..

 14. 26/08/2009 во 0:52 ч.

  Добар е али е стар ко чинарот у охрид.

 15. Petar
  26/08/2009 во 0:55 ч.

  Hehe Van der vaart,,, Fridrih i Rene ADler pod itno!!

 16. Nedim
  26/08/2009 во 2:23 ч.

  Dobar igrac e igra so srce i mnogu borben e.

 17. Riste05
  26/08/2009 во 12:24 ч.

  Добар е Фридрих треба да го земат и мислам дека ке се снајде бидејки се знае со играците и од репрезентацијата

 18. 26/08/2009 во 15:11 ч.

  Bayern povtorno se povrzuva so Rafinha.. podobro ke bide da go dovedat Rafinha namesto Friedrich, no ako ne biva rabotata so Rafinha, togas neka probaat so Friedrich…

 19. TONI RIBERY7
  26/08/2009 во 15:18 ч.

  рафинха ке оди во јувентус……тешко него да го убедат….али ипак е одличен играч …УБАВО Е ДА ГО ВИДИМЕ ВО ДРЕСОТ НА БАЕРН…..

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: