Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - мечеви, Бундес Лига > Бекенбауер: Мора да се најде вистинскиот одговорот против Волфсбург

Бекенбауер: Мора да се најде вистинскиот одговорот против Волфсбург

Многу главоболки уште на стартот

Многу главоболки уште на стартот

Претседателот на Баерн,Франц Бекенбауер,проговори за лошиот и неочекуван старт на Баерн под водство на Ван Гал како и за погрешните потези да се продадат Лусио и Зе Роберто.

Во штотуку започнатата сезона Баварците имаат 2 нерешени средби и еден пораз,премалку од клуб чиишто аспирации се највисок пласман.

Еве го интервјуто кое што Бекенбауер го даде за германски Билд.

Билд: Дали стравувате за остатокот од сезоната?

Бекенбауер: Страв?Не!Едноставно немам објаснување за лошиот почеток.До сега ниту еден од играчите не се избори за стартната постава.Моментално нешто позитивно се случува само со Ивица Олиќ.

Билд: Се чини дека Луис Ван Гал нема да се прослави како што тоа се случи со Клинсман.Дали едноставно на Баерн не му одговара ниту еден тренер?

Бекенбауер: Не. Феликс Магат, Отмар Хитцфелд и Јуп Хенкес завршија доста добра работа.

Билд: Но после 3 натпревари Ван Гал изгледа очајно и беспомошно…

Бекенбауер: Се разбира дека не е многу задоволен.Никој од нас не би можел да биде.Против Хофенхајм „ спиевме“  цели 30 минути, против Вердер отпорот дојде нешто подоцна, а во Мајнц цело прво полувреме.

Луис Ван Гал мора да го најде вистинскиот одговор против Волфсбург во сабота.

Билд: Дали повторно ќе се активирате на трансфер-пазарот?

Бекенбауер: Доколку Рибери наскоро се опорави од повредата,тимот ќе се раздвижи.

Билд: Станува ли збор за грешка што се ослободивте од Зе Роберто и Лусио?

Бекенбауер: Со Лусио одбраната би била многу постабилна, додека Зе Роберто со неговата контрола на топката би бил од голема помош против многу екипи.

Но тоа се стори,и сега повеќе не се дел од екипата.

Сега останува  фудбалерите кои моментално настапуваат за Баерн да прикажат многу повеќе отколку против Мајнц.

Advertisements
 1. Oliver
  25/08/2009 во 15:24 ч.

  Ocekuvame Pobeda

  • Marko
   25/08/2009 во 17:50 ч.

   Не само што очекуваме,туку и ќе добиеме :) :D

 2. 25/08/2009 во 15:44 ч.

  Тие го прашуваат дали ќе се активирате на трансфер пазарот,он вика доколку Рибери се опорави тимот ќе се раздвижи. Му удрам една заушка и ќе го превртам.

  • Фросина Аризанкоска
   25/08/2009 во 16:28 ч.

   Па тоа дека не сака отворено да казе НЕ.

  • Maeko
   25/08/2009 во 17:45 ч.

   хахахахахаххахахахахахахахахахаххахахахаха абе Баже бе хаха ме изнасмеја хахахахахахаххаха

 3. TONI RIBERY7
  25/08/2009 во 16:24 ч.

  ајде баварци ке се смени атмосферата во БАЕРН……сега само победи ке редиме…ПОЗДРАВ…

 4. Фросина Аризанкоска
  25/08/2009 во 16:28 ч.

  Искрено,не се надевам на поволен исход во сабота…

 5. Petar
  25/08/2009 во 16:35 ч.

  Lele pa vie nadevajte se na 3 boda…:D

  • Алекс
   25/08/2009 во 19:46 ч.

   надевај се ти јас нема шо да се надевам

 6. Фросина Аризанкоска
  25/08/2009 во 16:41 ч.

  Е како да се надевам на 3 бода?Ти знаеш ли колку се јаки Волфсбург а колку сме ние слаби бе алоооо?…

  • Алекс
   25/08/2009 во 20:47 ч.

   точно Фросина, се солгасувам со тебе

 7. losko
  25/08/2009 во 16:47 ч.

  nisto nisto,cim taka veli franz sozdravje neka si go nosat,neka cekat samo na riberi .glupaci

 8. ricko
  25/08/2009 во 16:51 ч.

  Baern mnogu, mnogu tesko ke stigne do tri boda protiv wolfsburg ako vaka prodolzi! mora nesto da smeni van gaal. nemoze vaka.

 9. juamin
  25/08/2009 во 17:26 ч.

  Se qe bide OK od sabota qe ja gledame vistinskiot Baern. Ju pershendes gjith tifozet e Baernit.Gi pozdravuvam site navivaci na Baern.

 10. Marko
  25/08/2009 во 17:48 ч.

  така е јуамин Поздрав и до тебе ;)

 11. 25/08/2009 во 17:52 ч.

  POTPOLNO GO PODDRZUVAM Баже!!! P.S. Inace sea sfatija deka prodazbata na ze roberto i lucio se greski.. toa e celiot problem so “RAKOVODSTVOTO” na celo go “legendite” BEKENBAUER I HENES! Mislat samo na parite so ke gi zemat i posle se kaat sto gi prodale igracite.. ccc :S edno e sigurno: VAKA NIKADE NE ODIME! katastrofa………………….

 12. macko
  25/08/2009 во 17:57 ч.

  Каква активација на трансфер пазар, какви бакрачи…леле бе дрва низаедни, колку пари потрошија за безврска играчи а ни требаше само добар голман и некој за да ја појача дефанзивната линија.Олик секако го добивме за џабе, за 20-30 милиони ке зеневме и стопер и голман и ке завршевме работа…поздрав

 13. 3AKOH
  25/08/2009 во 19:40 ч.

  Ima golemi sansi da gi pobedime Wolfsburg samo ako trdoglaviot Van Gaal popusti!
  sistem 4 3 3 i na start so Butt,Breno,Olic i Muller (Riberi e vo igra perfekt)
  Trebase i protiv Mainz da gi izvadi Rensing i Van Buyten deka drva bea!!
  I uste nesto da dopolnam ,ako Bayern vo sabota nedaj boze!!izgubi protiv Wolfsburg
  najdobroto za Van Gaal neka si gi pakuva kuferite i neka si odi od kaj sto dosol pred drugi da go isfrlat!!!!I tamu da bara piramidi i dijamanti :)

  Pozz forum
  Napred FCB 100% na pobeda

 14. Petar
  25/08/2009 во 20:24 ч.

  Zakon vo pravo si … a Olic dojde kako sloboden igrac…. abe Bayern tepa ne moze on vecno da gube:P:D

  • Marko
   25/08/2009 во 20:42 ч.

   така е Пере. Време е да се скрши мразот.

 15. Martin
  25/08/2009 во 23:27 ч.

  Da da ako go stavat But vo prv tim duri togas ke se duplira minatiot katastrofalen poraz od Volfsburg, pa tolku li brzo go zaboravivte natprevarot od AUDI kupot protiv Milan, koga But promasuvase cela topka vratena od odbranben igrac na BAYERN, ili pak golot sto go primi odese direktno vo nego, a ovoj ja ostavi topkata da vleze vo golot, Rensing kakov takov barem odbrani 2 penali, a ovoj nisto. Protiv Volfsburg mora da se odigra maksimalno koncentrirano i disciplinirano, zatoa sto toj natprevar MORA da se dobie!!!

 16. Edin
  26/08/2009 во 0:26 ч.

  abe ovaj cekat samo na Ribery ako cekat ke docekat:):) abe Luka Toni treba da dojde vo napadon da pocne da dava golovi ako ne nisto vaka so ovie ccc:S:S

 17. Petar
  26/08/2009 во 14:19 ч.

  vo pravo e eddin bez toni i gomez vo napad nis ne biva..

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: