Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - мечеви, Бундес Лига > Разочарувачка поделба на бодовите во Минхен

Разочарувачка поделба на бодовите во Минхен

Баерн М. 1-1 Вердер Б.

Радост по изедначувачкиот гол

Радост по изедначувачкиот гол

Баерн Минхен повторно остана без цел плен откако пред домашната публика ремизираше со незгодниот Вердер

Баварците уште еднаш се посрамотија сезонава но овојпат пред 69 илјадната публика на Алианц  Арената  откако одиграа  1-1 против Вердер Бремен и до сега имаат скор од само 2 бода за две кола.Тимот на Томас  Шаф преку погодокот на Ожил во 39-та минута успеа да поведе,па домашните играчи мораа да бркаат резултат се до 72-та мин.од натпреварот кога Марио Гомез  ја затресе мрежата на гостинскиот голман,Тим Визе, и го постави конечниот резултат.

„Не сум задоволен од резултатот,но сум задоволен од прикажаната игра.Голот што го примивме беше демотивирачки за моите фудбалери,но потоа создадовме 6-7 добри шанси за погодок“-изјави тренерот Ван Гал по завршувањето на мечот.

Во следното коло,Баерн Минхен ќе му гостува на тимот на Мајнц.

Баерн Минхен 1:1 Вердер Бремен
Баерн Минхен Rensing – Lahm, Van Buyten, Badstuber, Pranjic – Altintop (Müller 78), Tymoshchuk, Sosa (Ribéry 62), Schweinsteiger – Gomez, Klose (Olic 46)
Вердер Бремен Wiese – Clemens Fritz, Mertesacker, Pasanen, Boenisch – Frings, Borowski – Marin (Niemeyer 62), Özil (Almeida 85) – Sanogo, Hunt
Судија Gräfe (Berlin)
Публика 69 000
Голови 0-1 Özil (39), 1-1 Gomez (72)
Жолти картони Schweinsteiger
Advertisements
 1. Petar
  15/08/2009 во 23:34 ч.

  Ako ne pobedime protiv Mainz mozeme da se oprostime od titulata:S

 2. 16/08/2009 во 0:19 ч.

  defintivno nema titula ako ne tepame so mainz.. :S

 3. Алекс
  16/08/2009 во 4:26 ч.

  е да бе да, Волфсбург мината сезона на 17 коло беше на 10-тото место па на крајот беше прв, а вие сега уште на третото коло кажувате за Баерн

 4. ricko
  16/08/2009 во 9:17 ч.

  Seuste e rano za prognozi. rabotite ke si dojdat na svoe mesto. sekogas e taka vo bundesligata, samo me plasi toa sto baern i lani prvite dva natprevari gi izigra nereseno i sezonata mu otide. no ovojpat sigurno nema da bide taka zasto imame podobar trener i podobri igraci od lani!

 5. Darko Donevski
  16/08/2009 во 10:32 ч.

  koi podobri igraci ? pranjic?ccccccc najgolemo drvo

 6. Petar
  16/08/2009 во 11:57 ч.

  A zs Braafheid ne igra tuku Pranjic koj K** e Pranjic… Dodeka Toni ne zaigra za Bayern se ke bide loso:P:D

 7. 3AKOH
  16/08/2009 во 12:27 ч.

  Ova e pocetok nisto ne e strasno…I Minatata sezona prvite dve kola gi igraa nereseno i bea tamu na 10totot mesto pa vo 4to kolo na vtoro mesto se iskacija! Najvazno e da go tepame sega Meinz i drugata Wolfsburg (doma).Ne bi trebalo Bayern da napravi utka vo 3to i 4to kolo!

  Pozz do site FCB Fanovi!

 8. 16/08/2009 во 15:24 ч.

  toni nikogas nema da dobie sansa pred GOMEZ I OLIC!! TAKA I TREBA DA BIDE!

 9. Petar
  16/08/2009 во 15:30 ч.

  Hehe ovaka ako prodolzat da igrat nadevate li na pobeda protiv Wolfsburg?

  • Фросина Аризанкоска
   16/08/2009 во 16:18 ч.

   Не! Еве после само две кола Волфсбург веке 4 бода имаат предност во однос на нас.

 10. Petar
  16/08/2009 во 20:26 ч.

  da da i ako ne tepat …. u huuu mnogu daleko ke bidat.:S

 11. Nedim
  16/08/2009 во 20:54 ч.

  Uste ne se koplicirani kako treba .uste ne e toa igra sto ja saka Van Gal .a koga keja namesti formaciata ke nema STOP za bayern samo ke tepa..toa e moe mislene.

 12. nino
  16/08/2009 во 22:23 ч.

  4 boda razlika ne se malku……:-(((( lele kako loso ni pocna sezonava……. dobro e toa sto samo volfsburg imaat maximalni 6 boda, da imase uste nekoja druga ekipa ke bese navistina seriozno….. pozzzzz

  • Алекс
   17/08/2009 во 3:11 ч.

   И Шалке има 6 бода

 13. Petar
  17/08/2009 во 13:45 ч.

  da da salke ima 6 bodaa haha ej cccc Mehengladbah ima 4 a Bayern 2 boda ..:S ,,,,,,lelele

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: