Почетна > Баерн Минхен, Играчи > Убавата Софија му фрли мерак на Лука Тони

Убавата Софија му фрли мерак на Лука Тони

Софија Томала

Софија Томала

Италијанскиот напаѓач кој настапува за Баерн Минхен и понатаму е мета на атрактивни млади девојки.

Лука Тони (32) koj од 1998 год е заедно  со моделот Марта Цекето,сеуште ги ’пали‘ жените ширум светот а последна која ’падна‘  на неговиот шарм е германскиот топ-модел,19-годишната Софија Томала.

„Штета што е зафатен.Со Марта се заедно повеќе од една деценија и добро функционираат заедно“-изјави таа.

Од 2000 година па до сега,Тони во неколку наврати е прогласен за еден од најатрактивните мажи во светот,а според една неодамнешна анкета голем дел од женската полулација изјавила дека би сакале да го видат во разголено издание на страниците на некој календар.

Софија Томала,која е ќерка на германската глумица Симоне Томала,до сега е поврзувана со голманот на Баер Леверкузен,Рене Адлер, иако според неа се само добри пријатели и ништо повеќе од тоа.

Advertisements
 1. saso
  13/08/2009 во 16:10 ч.

  abe odev so ovaja dve nedeli ama mu se skarav deka grda e!

 2. nino
  13/08/2009 во 18:50 ч.

  podobar par bi bile so rene adler, toni e mnogu star za nea ……….:-)))))

  • 14/08/2009 во 4:51 ч.

   За љубовта нема граници :P
   А можеме да и’ го местиме Отл, ако не се лути Фросина :D

   • Фросина Аризанкоска
    14/08/2009 во 15:25 ч.

    Аууу тоа никако.Не може Отл,нека си најде некој друг (грд) :D

   • 14/08/2009 во 15:46 ч.

    Наум за Отл може ќе ти прости, ама за Демихелис ќе те убие :))

 3. Kaniza
  13/08/2009 во 20:46 ч.

  bravo za toni

 4. Petar
  14/08/2009 во 21:24 ч.

  Tonii bratcee:D Gledaj da dojdes vo 1 tim a ne da ides so …:D Sofii:D

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: