Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - Трансфери, Играчи, медиуми > Реал ќе ги вклучи Робен и Снајдер во понудата за Рибери

Реал ќе ги вклучи Робен и Снајдер во понудата за Рибери

Двајцата во Минхен, Рибери во Мадрид?

Двајцата во Минхен, Рибери во Мадрид?

Низ шпанските медиуми се шпекулира дека Реал Мадрид спрема мега понуда за францускиот интернационалец од редовите на Баерн, вклучувајќи двајца играчи и паричен надоместок.

Реал Мадрид се спремни да платат одредена сума на пари плус двајцата холанѓани, Аријен Робен и Весли Снајдер, за да го купат французинот Франк Рибери, како што пренесува Marca.

Иако челниците на Баерн се цврсто решени да го задржат французинот на Алианц Арена сепак новата понуда на Реал изгледа доста примамливо.

Двајцата играчи и Робен и Снајдер се дел од плановите на Реал, но сепак шпанскиот гигант е спремен да ги даде доколку со нив го земат Рибери.

Шпанските медиуми велат дека и Рафаел Ван дер Варт е можност, но дека Баварците повеќе ги преферираат овие двајца.

Се верува дека Реал е спремен да плати и 30 милиони евра со што целата понуда би била околу 60 милиони евра, а иначе да напоменеме дека Баварците за Рибери бараа 80 милиони евра.

Advertisements
 1. Алекс
  13/08/2009 во 20:05 ч.

  Управата на Баерн се глупи ако не ја прифанат понудата на Реал, подобро Робен и Снајдер отколку само Рибери

 2. Darko Donevski
  13/08/2009 во 20:08 ч.

  podobro snajder i van der vart + 30 milioni.roben mn se povreduva,vo germanija ke bide postojano povreden.moe mislenje

 3. urda
  13/08/2009 во 20:15 ч.

  abre ako ne e samo spekulacija neka prifatat odma.dvajca igraci i kesh za bosingwa toa e super

 4. Tale
  13/08/2009 во 20:49 ч.

  ako ne e spekulacija neka prifatat odma! roben i snajder se mladi i milslam deka van gal nema da ja odbie ovaa ponuda.ribery e sekako ke odi vo real ako ne ja prifatat ovaa ponuda…

 5. Petar
  13/08/2009 во 20:55 ч.

  Da da
  treba odma da prifatat

 6. damjan
  13/08/2009 во 21:54 ч.

  roben e mnogu silen igrac neka go dovedat

 7. 3AKOH
  13/08/2009 во 22:11 ч.

  nisto nema da ispadne od ovaa ponuda….. veke e dosta poznata….

 8. 14/08/2009 во 0:21 ч.

  i jas mislam deka treba da prifatat! :D

 9. NiKo-Bavarac:)
  14/08/2009 во 3:33 ч.

  neka prifatat inache ke otidam tamo i se ke im se iznaebam!!!!
  Riberi i sam kaza deka saka da si ide!
  podobro van der vart i Robben ili Snajder i 30 mil. nego Riberi!

 10. ricko
  14/08/2009 во 12:11 ч.

  Jas poveke bi sakal snajder i van der vaart da dojdat, no snajder + roben e super. a so 30 milioni mozat da go zemat bosingwa i uste nekoj golman. ponudava e neodoliva (ako ne e spekulacija)!

 11. ali
  14/08/2009 во 14:20 ч.

  eeeeeeeee ma vakva ponuda vo nieden slucaj ne smee da se propisti

 12. Фросина Аризанкоска
  14/08/2009 во 15:29 ч.

  Секако Рибери ќе не остави на цедило (ако не сега,следното лето 100%),па затоа најдобро да ја прифатиме понудава (или некоја слична)+одмилен ми стана откако симулираше повреда во знак на протест дека не го пуштаме да си оди.

 13. 14/08/2009 во 15:44 ч.

  Ваква понуда не се пропушта, и пред еден месец се шпекулираше нешто слично но го одбија. Рибери и така ќе си оди до година вака ем ќе се појачаме ем пари за Босингва и кусур.

 14. nino
  14/08/2009 во 15:49 ч.

  super ponuda!!!!!!!!

 15. ricko
  14/08/2009 во 18:03 ч.

  ama izgleda deka real i inter se dogovorile za snajder :(

 16. saso
  15/08/2009 во 4:17 ч.

  i da ostani riberi pak ke bidi za dzabe,oti nema odbrana za ovaja sezona.a narednata ke go prodat za mnogu pomali pari pa zatoa najdobro e da si zamini.(a da ne go spomnuvame faktot so i toj samiot saka da si zamini)i dr. rabota van gal e poznat poznat po toa sto pribira holangani bez razlika koj tim da go vodi (setete se na barselona pred 10 god igraja 80% holangani).gore dolu podeleni mislenja ima za ova a i bas e taka deka totalno e noz so dve ostrici ova.igrac kako riberi nema da ima vo baern dolgo vreme ama se drugo ke se poplni so negova prodazba.e ostanuva da vidime so ke bidi.BAYERN FOREVER!

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: