Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - Трансфери > Лука Тони ќе го напушти Баерн?

Лука Тони ќе го напушти Баерн?

Ќе се пресели ли на Аптон Парк?

Ќе се пресели ли на Аптон Парк?

Според некои англиски медиуми,италијанскиот голгетер кој моментално настапува во Баерн Минхен,Лука Тони,е многу блиску до преселба во Премиерлигата.

Тони,кој има годишна заработка од 10 милиони евра носејќи го црвениот дрес,можно е наскоро да премине на позајмица и тоа во Вест Хем Јунајтед.По доаѓањето на Марио Гомез и Ивица Олич,се поизвесно е дека италијанецот во новата сезона доста често ќе ја грее клупата,за разлика од Вест Хем каде местото  во првите единаесетмина ќе му биде загарантирано.

Вчера спортскиот директор на баварците ,Христијан Нерлингер,изјави дека сеуште не е доставена никаква понуда за напаѓачот.

Advertisements
 1. Алекс
  06/08/2009 во 3:41 ч.

  па управата на Баерн не е глупа за да го пушти на позајмица, или нека го продадат за да земат некое милионче или нека остане а јас сум за да остане во Баерн

  • Фросина Аризанкоска
   06/08/2009 во 3:45 ч.

   Јас би му удрила една клоца у….и би му дала точак и со точак да си оди дома,а не со авион!

   • Алекс
    06/08/2009 во 3:55 ч.

    да оти многу постигна голови за Баерн па затоа ке му удриш ти клоца, вкупно 57 гола постигнал за Баерн во овие две сезони ти шо прајш муабет не знам

 2. Kaniza
  06/08/2009 во 11:23 ч.

  :D:D ccc i do tam li stignate so tocak da go pustite aj nim taka sea nema smisla sea coveko ima pad u formata ama sepak toni si e toni (fantom) neka e ose vaa sezona pa posle ke ode u italija pozzzzzzzzzzzzzzzzzz

 3. Petar
  06/08/2009 во 12:37 ч.

  hehe cc gledam mn ste mu blagodarni koga onaa sezona bayern osvoi se on imase 39 gola vo 42 utakmici vo site natprevaruvanja a neka ode vo West Ham tamu poveke ke go cenat otkolku tuka sea ……..ccc

 4. Kaniza
  06/08/2009 во 14:22 ч.

  ej drugari trebe da naprajte chat da ima i koj se online pravo da si pisime moze li da se naprave a naum??

 5. Riste05
  06/08/2009 во 14:25 ч.

  Јас мислам дека треба и ке остане усте една сезона

 6. 06/08/2009 во 15:00 ч.

  deneska potvrdija od bayern deka luca toni ne odi nigde…

 7. 06/08/2009 во 15:02 ч.

  inace i zoze murinjo dal izjava vo vrska so favoritite za osvojuvanje na LS i kazal deka za LS ke se borat angliskite, spanskite i italijanskite timovi + BAYERN :)

 8. Darko Donevski
  06/08/2009 во 17:09 ч.

  sea procitav deka agentot na toni rekol deka toni sigurno odi vo west hem

 9. damjan
  06/08/2009 во 17:44 ч.

  MA NE ODI TONI NIKADE

  • 3AKOH
   06/08/2009 во 19:27 ч.

   Ako ne odi nikade togas ke ja pomine sezonata na klupa sedejki :)

  • 3AKOH
   06/08/2009 во 19:28 ч.

   Ako ne otide nekade …ke ja pomine sezonata na klupa sedejki

   • Алекс
    06/08/2009 во 20:07 ч.

    ти да не си тренерот на Баерн? Луис Ван Гал? де погледни се во огледалото

 10. 3AKOH
  06/08/2009 во 19:28 ч.

  sorry dva pati imam problemi so explorerov

 11. Petar
  06/08/2009 во 21:16 ч.

  Bravo Aleks vo pravo si za toa:D

 12. damjan
  06/08/2009 во 22:23 ч.

  da jas sum Louis van Gaal!!!haahah:)))

 13. MARTIN
  07/08/2009 во 12:22 ч.

  Ocigledno Toni ne e vo posakuvanata forma, a toa znaci deka najverojatno ke ja gree klupata NIKOJ NE TREBA DA ZIVEE NA STARA SLAVA ako saka da bide prvotimec mora da vleze vo golgeterska forma i toa mn brzo!

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: