Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - мечеви, Играчи > Демикелис ги истегна лигаментите: ќе паузира шест до осум седмици

Демикелис ги истегна лигаментите: ќе паузира шест до осум седмици

Баерн ќе ја започне сезоната без него

Баерн ќе ја започне сезоната без него

Баерн Минхен ќе биде без дефанзивецот Демикелис најмалку шест седмици, известија денес од Баварскиот клуб, откако аргентинскиот фудбалер ги истегнал лигаментите.

Мартин Демикелис повредата ја заработи на тренинзите вчера, но на прв момент не изгледаше толку сериозно. Сепак лекарите денеска дијагнозираа истегнување на лигаментите на десната нога, што е болна вест за Баерн пред почетокот на Бундеслигата.

„Се надеваме дека Демикелис ќе се опорави што е можно побрзо.“ прокоментира спортскиот директор Христијан Нерлингер.

Advertisements
 1. Алекс
  06/08/2009 во 22:45 ч.

  значи Ван Бојтен и Бадштубер во одбраната

 2. donce
  06/08/2009 во 22:56 ч.

  e sega mora da se pojace odbranata so eden poiskusen stoper

  • Алекс
   06/08/2009 во 23:11 ч.

   управата на Баерн кажаа уште кога го продадоа Лусио дека нема да купат друг стопер

 3. 07/08/2009 во 0:50 ч.

  leeeleeee.. i sea ?

 4. Riste05
  07/08/2009 во 0:54 ч.

  Епа нели Демикелис бесе киксер за некои

 5. Darko Donevski
  07/08/2009 во 5:06 ч.

  pod itno defanzivec,ajde neka frlat uste nekoj dinar.ako ne go odvrzat keseto pak ke ni davaat site golovi

 6. Алекс
  07/08/2009 во 5:13 ч.

  на transfermarkt.de се шпекулира дека Баерн се интересира за еден од Луисао (Бенфика) и Гарај (Реал Мадрид) ама колку е точно…:S сега бидејки се повреди Демикелис и ке паузира 6-8 недели и сега секој ден ке се шпекулира за одбранбената позиција во Баерн, дали ке дојде некој или нема?

 7. Schickeria
  07/08/2009 во 12:25 ч.

  epa pak ke ostaneme bez zameni za odbranata ke i pak ke ne polnat koj kako stigne itno odbrana iskusen ama do 27-8 ne nekoj od 35 godini ili sl za da moze da igra barem 3-4 sezoni dobro

  pozdrafff

 8. MARTIN
  07/08/2009 во 12:30 ч.

  Znaci sega MORA da se kupi odbranben igrac inaku otide i ovaa sezota jabana

 9. saso
  07/08/2009 во 13:23 ч.

  dzabe sredinata i napadot se tip top koga nema odbrana koga togas togas toa ke dojde do izraz.pa pogotovo vaka koga ke se povredi klucen igrac vo odbranata.aj ke vidime daj boze da gresam.

 10. Petar
  07/08/2009 во 16:38 ч.

  se povredil… epa tuka se Van Buyten..Badstuber..Breno…::D a sakaat i Toni da go prodadat a klose se zalil na povreda i sega koj ke igra sasmo Gomez i Muller…::S

 11. Алекс
  07/08/2009 во 18:51 ч.

  Клозе нема да игра со Хофенхајм шо значи дека некој од Олич или Мулер ке игра во нападот со Гомез

  • Riste05
   08/08/2009 во 1:29 ч.

   Олиц нема да игра прв состав бидејки не е доволно опоравен од повредата,а Милер е најавен за првиот состав како полуспиц на местото каде треба да игра Рибери кога ке се врати сега мозе само ке биде резерва,а оти Клосе и Тони нема да играат мислам дека Милер и Гомес ке играат во нападот ,а како полуцпиц Баумјохан или евентуално Соса ама и он се залесе на повреда па би требало да игра Баумјохан

 12. Kikoipol
  07/08/2009 во 20:50 ч.

  Демикелис ми е омилен играч од Баерн, јбг…….
  Нема ли некој добар од младинскиот состав бре леле….

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: