Почетна > Баерн Минхен, Играчи, медиуми > Бекенбауер јавно му се извини на Рибери

Бекенбауер јавно му се извини на Рибери

„Рибери извини, погрешно се изразив“

„Рибери извини, погрешно се изразив“

По минатонеделната колумна во која претседателот на Баерн, Бекенбауер го навреди Рибери, сега јавно му се извини.

Колку за потсетување, минатата седмица во својата колумна во Bild, Бебкенбауер го искритикува Рибери дека воопшто не се грижи за Баерн и дека таму дошол само за да си набие цена.

По таа колумна, клубот застана на страна на Рибери, а сега Франц најверојатно наговорен од Румениге јавно му се извини на францускиот фудбалер.

„Жал ми е, но јас не бев најдобро разбран. Сакав да му помогнам но се лошо излезе. Искористив претешки зборови и направив грешка.  Сакав да кажам дека тој е само странец, што е точно, но еве сега му се извинувам на фудбалерот за таа колумна.“  гласеше извинувањето на Бекенбауер.

Advertisements
 1. 07/08/2009 во 0:49 ч.

  pa normalno deka ke mu se izvini!!!

 2. 07/08/2009 во 0:50 ч.

  ne moze da kazuva se so ke mu tekne ..

 3. MARTIN
  07/08/2009 во 12:28 ч.

  Abe ajde Bekenbauer – legendarniot Kajzer ne moze da kaze sto misli, a Riberi (koj patem e daleku od slavata i uspesite na Bekenbauer) moze konstantno da odrzuva nervoza vo redovite na BAYERN so izjavite deka cvrsto e odlucen da si zamine od BAYERN, a bidete sigurni deka toa i ke go stori stom mu se ukaze prva prilika _ na site ke ni zabie noz vo grb ne znam zosto voopsto mu se izvinil apsolutno za toa nema potreba

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: