Почетна > Баерн Минхен > Само трето место за Баерн во Т-home купот

Само трето место за Баерн во Т-home купот

Момент од натпреварот

Момент од натпреварот

Баерн Минхен го заврши Т-home  купот како третопласиран откако во Гелзенкирхен го совлада Шалке  со 2:1

Покрај Баерн во купот учествуваа и екипите на Шалке,Штутгарт и Хамбургер,а Баерн со победата  во неделниот меч против домаќинот на ова натпреварување Шалке,успеа да стигне само до третото местo.

Баерн со голот на  Брено поведе веќе во 14-та минута од првиот дел,по што следуваше автогол од страна на одбрамбениот играч на Шалке,Хојдес и со тоа баварците имаа водство од 2-0. На само една минута пред паузата Халил Алтинтоп намали на 2:1 и со тоа го постави конечниот резултат.

По завршувањето на овој меч,баварците продолжуваат со подготовки за следната натпреварувачка сезона во тренинг-кампот.

Шалке  1-2 Баерн Минхен
Шалке 04 Neuer – Moravek, Zambrano, Höwedes (Rafinha 31′), Kobiashvili – Latza, Westermann, Farfan, Holtby (Rakitic 31’/Stevanovic 36′) – Kuranyi, Altintop
Баерн Минхен Rensing – Görlitz, Lell, Breno, Contento (Pranjic 31′) – Altintop, Ottl, Baumjohann, Borowski – Müller, Olic
Публика 38,820
Голови 0-1 Breno (13′), 0-2 Höwedes (o.g. 26′), 1-2 Altintop (29′)
Жолти картони Görlitz, Breno
Advertisements
Категории:Баерн Минхен
 1. Djoke
  23/07/2009 во 0:34 ч.

  Da ne se kasne ova malce ili ?.!

  • Алекс
   23/07/2009 во 1:54 ч.

   скарај им се зошто така каснат хаха :D

   • Djoke
    23/07/2009 во 22:45 ч.

    Aleks samo prasuvam, ne mora da gi mesas prstite u sekoa kasa!!

 2. Djoke
  23/07/2009 во 0:35 ч.

  И ќе пишувате ли нешто за Боровски или ќе го оставиме без поздрав од македонските фанови ?!

  • Алекс
   23/07/2009 во 1:55 ч.

   не се секирај нема да ни се налути Боровски ако го оставиме без поздрав и така беше еден од полошите играчи во Баерн.

   • Darko Donevski
    23/07/2009 во 3:22 ч.

    nemase sansa da se dokaze.kolku samo pati ne izvadi od go..a

   • Frosina
    23/07/2009 во 3:22 ч.

    да пишеме нешто а???

 3. Kaniza
  23/07/2009 во 6:41 ч.

  trebe da se napise adios i za borovski sepak nema smisla ne igraja nogo no koga igrase imase dobar ucinok pozzzzzzzzz ;)

 4. ali
  23/07/2009 во 9:46 ч.

  so srejca neka mu e na borovski vo verder i daj boze na byern nekoj tri gola ko ce igrame protif nif

 5. Petar
  23/07/2009 во 13:00 ч.

  haha darko e vo pravo najdobar rezerven igrac beshe sepak ne trebashe da si odi,poarno ottl ili sosa da si otidea a ne borowski no sepak Adios Borowski :P

 6. ricko
  23/07/2009 во 14:54 ч.

  morase nekoj da zamine. zbogum Tim!

 7. 27/07/2009 во 11:42 ч.

  poubavo ottl da si otidese … borowski e odlicen .. :D

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: