Почетна > Баерн Минхен > Интервју:Ули Хенес

Интервју:Ули Хенес

Дел од интервјуто на Ули Хенес за  онлајн порталот на минхенскиот весник  TZ:

околу Ван Гаал: Сметам дека за секој тренер е потребно време за ситуаицијата да се стабилизира.Мислам дека направивме добро решение со неговото ангажирање,и сигурен сум дека ке профитираме.Тој е многу самоуверен и одлучен.

околу Клинсман: Не е во ред кога тој изјавува дека побарал нови играчи.Тој не побара играч кој го посакува,туку кажа дека е задоволен со играчкиот кадар.

околу 30-те милиони за Гомез: Нашиот профит значително се зголеми.Ако не бевме повеќе профитабилни ние веднаш ќе ги намалевме трошоците.Тоа е големата разлика меѓу Баерн и клубови како Барса Манчестер Челзи или Реал.

околу интернационалната конкуренција: Милан штотуку го продадоа Кака,и кренаа бело знаменце.Но тоа нема да е последен таков пример.

околу Кристиан Нерлингер: Јас го гледам Кристиан како млад Ули Хенес.Тој е човек кој има став и свое мислење.Не е потрчко кој само слуша и вели благодарам.

Advertisements
Категории:Баерн Минхен
 1. 16/07/2009 во 15:49 ч.

  HENES GONI SE U P.M. POSLE PRODAZBATA NA LUCIO!!!!!

 2. nino
  16/07/2009 во 21:00 ч.

  do denes mislev se najdobro za henes no od denes go gledam kako najgolem neprijatel na bayern……kako da saka da gi unisti sega pred zaminuvanje………..cccc

  • Riste05
   17/07/2009 во 12:34 ч.

   Штета што Лусио го напусти Баерн,а за Хенес верувам во него и сигурно има некоја стретегија и ова го прави со некоја прицина за доброто на Баерн,јас мислам дека Лусио сакал нов клуб или па одлуција да го продадат зосто има 32
   години и наредната сезона треба да го пустат без оштета

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: