Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - мечеви, Играчи > Прв пријателски натпревар за новата сезона!!

Прв пријателски натпревар за новата сезона!!

Ред Бул Салзбург – Баерн Минхен

Утре од 19.45 - дебито на Ван Гал

Утре од 19.45 - дебито на Ван Гал

Утре, 10.07.2009, Баерн ќе го одигра првиот пријателски натпревар од оваа пред-сезона. Тоа ќе биде во Салзбург против Ред Бул, на опрошталниот натпревар на Нико Ковач.

Овој натпревар е во организирација на Ред Бул како знак на благодарност до поранешниот каптен на хрватската репрезентација и Баерн Минхен, Ковач.

Како што пренесува Taratur.com, сите влезници за овој натпревар биле распродадени по само петти пат во историјата на тимот.

Натпреварот започнува од 19.45 часот.

За утре ќе се потрудиме да најдеме Live Stream од овој натпревар, за да поставиме, а доклку некој има информации каде ќе има го замолувам да остави линк во коментар.

Advertisements
 1. Алекс
  09/07/2009 во 19:31 ч.

  Салцбург – Баерн во живо на германската програма DSF

 2. 09/07/2009 во 19:37 ч.

  Аха, значи ќе може да најдеме стрим на нет!

 3. 09/07/2009 во 20:46 ч.

  aj da videme so ke napravat.. :D samo napred! :D

 4. nino
  09/07/2009 во 21:10 ч.

  aaaaaa toa mora da se gleda !!!

 5. Riste05
  09/07/2009 во 21:27 ч.

  tuka mozete da go gledate natprevarot *линкот е избришан*

 6. urda
  10/07/2009 во 2:45 ч.

  probajte na *линкот е избришан* ima stream za se

 7. 10/07/2009 во 5:00 ч.

  Ве молам само директни линкови за меч на Баерн!
  Пример: http://вебстрана.com/bayern – да биде само за тој натпревар, а не само линк па барајте! Тоа е реклама :D

 8. urda
  10/07/2009 во 17:20 ч.

  dobro dobro ajde da ne ReklamiraM 100% salzburg bayern na http://atdhe.net/7916/watch-salzburg-vs-bayern-munchen uzivajte

 9. 10/07/2009 во 18:10 ч.

  Благодариме за линкот ;)

 10. urda
  11/07/2009 во 2:53 ч.

  nema problem za se sto treba tuka sum. i jas sum navivac na bayern se za pobratimite.

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: