Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - Трансфери, Играчи, медиуми > Баерн ќе чека уште девет дена за конкретна понуда за Рибери

Баерн ќе чека уште девет дена за конкретна понуда за Рибери

На 16 ќе се знае неговата иднина

На 16 ќе се знае неговата иднина

Баерн се уште цврсто стои на тоа да го задржи Рибери, а на Реал му дава шанса до 16 Јули да ги разубеди.

Челниците на Баерн се цврсто решени да го задржат Франк Рибери на Алианц Арената, а денес му поставија и ултиматум на французинот.

Кога францускиот интернационалец се врати на тренинзите по повредата, му беше соопштено дека доколку сака да оди во Реал тоа треба да се среди пред 16 Јули.

Баерн не сака да го продаде Рибери за помалце од 80 милиони евра, а Реал има девет дена да испрати таква понуда до Баварскиот тим.

Доколку до 16 Јули не се договори овој трансфер, тогаш Рибери со останатите играчи ќе замине на тренинг кампот во Донауешинген и ќе остане да игра на Алианц Арената и следната сезона.

Advertisements
 1. 07/07/2009 во 12:26 ч.

  znaci ke ostane.. edinstveno moze da ne razubedi ponudata od 17,5 mil evra + sneijder + robben :D

 2. urda
  07/07/2009 во 16:17 ч.

  abe sto uste devet dena ako ima ponuda neka ja prifatat.ke napravi tenzija vo cel tim vo tekot na podgotovkite
  najdobro neka gi zemat igracite sto gi nudat za zamena i neka si odi

 3. Riste05
  08/07/2009 во 13:50 ч.

  Se nadevam deka situacijata so Riberi ke se resi brzo bidejki e problem vo timot

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: