Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - Трансфери, Играчи, медиуми > Баерн Минхен не се откажува лесно од Лусио

Баерн Минхен не се откажува лесно од Лусио

Лусио ќе остане во Баерн

Лусио ќе остане во Баерн

Баерн Минхен вели дека Лусио не е на продажба, тој има договор и ќе остане на Алианц Арента.

Бразилскиот капитен, Лусио пред некое време изјави дека не е среќен во Баерн Минхен бидејќи не му е гарантирано место во стартниот тим.

Манчестер Сити сериозно се поврзуваше со ангажман на дефанзивецот, но Берн потврдува дека тешко ќе се откаже од Лусио.

Луис ван Гал изјави дека ќе смета и следната сезона на услугите на Лусио.

“Лусио е под договор исто како и Мартин Демикелис, Даниел ван Бујтен и Брено” – изјави Луис ван Гал.

“Сите овие четири дефанзивци имаат многу силна десна нога и конкурираат меѓусебно за место во првиот тим”.

“Како и да е, замислувам дека ќе има уште едно стартно место слободно за овие четири фудбалери” – Ван Гал.

24fudbal.com.mk

Advertisements
 1. urda
  06/07/2009 во 18:14 ч.

  bayern nikogas ne ni rece deka za lucio nema da ima mesto vo timot toa se samo spekulacii i nema potreba da se zamarame so toa.lucio e srceto na odbranata na bayern

 2. nino
  06/07/2009 во 18:54 ч.

  lucio e eden od najdobrite defanzivci vo svetot i golema steta ke bese ako go pustea da si odi!

 3. 07/07/2009 во 12:24 ч.

  lucio ne odi nigde!

 4. Riste05
  08/07/2009 во 13:52 ч.

  Se zboruva deka Mancester Siti ke isprati ponuda,ho Baern navistina mora da go zadrzi ovoj igrac ako saka da gradi tim koj ke osvojuva tituli

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: