Почетна > Баерн Минхен > Баерн сака да го задржи Рибери со рекордна плата

Баерн сака да го задржи Рибери со рекордна плата

Претставници на францускиот спортски весник Л’екип денеска пристигнаа во Минхен со цел да земат изјава од Карл Хајнц Румениге во врска со трансфер сагата на Франк Рибери.Еве што изјави Румениге за овој весник:

“Франк е незаменлив“

“Реал Мадрид ја знае нашата позиција:Франк Рибери не е на продажба“

“Тој е еден од тројцата најдобри фудбалери во моментов,и ниедна поголема сума на пари неможе да не предомисли да го продадеме.Сакаме тој да остане со нас уште најмалку две години,и работиме на прдолжување на неговиот договор“

Според овој реномиран француски спортски весник,Баерн Минхен планира да му понуди на Рибери договор со рекордна плата во историјата на Бундес Лигата од 8 милиони евра по сезона.

Да се надеваме дека Рибери ќе прифати,и дека ќе го гледаме во црвениот дрес уште многу сезони.

Трансфер сагата продолжува………

Advertisements
Категории:Баерн Минхен
  1. 26/06/2009 во 14:33 ч.

    LELE BRAVOS!!!! OVA E NAJDOBROTO NESTO SO GO SLUSNAV OVAA GODINA!! SAMO NAPRED BECKENBAUER.. PONUDETE MU GO NA RIBERY DOGOVOROT OD 8 MIL EVRA!! :D

  1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: