Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - Трансфери, Играчи, медиуми > Лука Тони го напушта Баерн и се сели во Тотенхем?

Лука Тони го напушта Баерн и се сели во Тотенхем?

Дали Тони ќе си замине од Алинац?

Дали Тони ќе си замине од Алинац?

Зголемената конкуренција во нападот на Баварците може да резултира со напуштање на Тони и заминување во Тотенхем.

Баерн Минхен за следната сезона се „опреми“ со Ивица Олиќ и Марио Гомез кои ги додаде на Мирослав Клосе и Лука Тони, со што направи еден висококвалитетен напад.

Меѓутоа оваа гужва и зголемена конкуренција баш и не му одговара на Тони, коj не криеше дека новите напаѓачи во тимот баш и не го радуваат, па меѓу редови најави негово заминување од Алианц Арената.

Наводно менаџерот на Тотенхем, Хари Реднап е голем љубител на играта на Тони, со што се отвара можност за негово заминување во Анлија, но доколку Тони го напушта Баерн, англискиот премиерлигаш ќе треба да се бори за негов ангажман со италијанските тимови Милан и Рома.

Advertisements
 1. Kristijan
  14/06/2009 во 23:29 ч.

  toni ostani vo bayern, so baras vo tie glupi totenhem

 2. nino
  14/06/2009 во 23:36 ч.

  aman pa i toni ………kupile dvajca napadzaci i sega sto ke begame…….. ako si maz sedi vo baern i bori se za mesto vo prviot tim!!!!!!!!! napred BAYERN

 3. 14/06/2009 во 23:43 ч.

  glup ..

 4. 15/06/2009 во 0:07 ч.

  abe ako e za borenje za prv tim podobro da ostanese podolski a ne toni,podolski e mlad ima vreme da napreduva a toni veke 32 godini da sedi na klupa ne vredi i moze da zagubi mesto vo italijanskiot sostav

 5. macko
  15/06/2009 во 1:19 ч.

  Ne veruvam deka ke zamine. Na Baern mu trebaat 4 vrvni napagaci za da se nosi so site predizvici koi gi nudi LS, Kupot vo Germanija i Bundes Ligata…

 6. ricko
  15/06/2009 во 9:46 ч.

  E stvarno ke bide glup ako zamine vo Totenhem. ni LS ke vide, ni premier liga, ke igra samo vo liga europa i tesko da izleze so trofej. A so baern se moze da osvoi. i, vo prviot sostav moze lesno da se probie ako e tolku jak igrac. i da ne e, moze da ceka nekoj da se povredi ili slicno

  pozz.

 7. petar
  15/06/2009 во 11:05 ч.

  Ako go prodade Bayern togaj se stvarno….. neka igra levo olic i gomez,klose,i toni vo napad i gotovo.ne smeat da go prodadat

 8. Алекс
  16/06/2009 во 16:03 ч.

  Најголеми се шансите Лука Тони да оди во Интер

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: