Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - Трансфери, Играчи, медиуми > Зидан тврди дека Реал не се откажал од Рибери

Зидан тврди дека Реал не се откажал од Рибери

Зидан го посакува Рибери покрај него

Зидан го посакува Рибери покрај него

Иако претседателот на Реал пред неколку дена изјави дека ќе се откаже од Рибери, сепак неговиот советник не се согласува со тоа.

Претседателот на Реал, Флорентино Перез, пред неколку дена изјави дека ќе ја почитува одлуката на челниците на Баерн да го задржат Рибери, но неговиот советник, Зинедин Зидан, тврди дека Реал се уште не се откажал од Франк.

По ангажирањето на Роналдо и Кака во Реал, а во наредните неколку дена би можел и Виља да премине на Сантиаго Бернабеу, изгледаше логичка изјавата на Перез дека доста им се напаѓачки ориентирани играчи, но Зидан сепак не мисли така.

„Би биле среќни доколку Рибери ни се приклучи. Доколку тој дојде јас лично ќе се погрижам тој да се осеќа како дома во Реал“ изјави Зидан кој го посакува неговиот сонародник во тимот.

Advertisements
 1. urda
  14/06/2009 во 15:57 ч.

  Ako ja ponudat vistinskata suma zosto da ne!

 2. macko
  14/06/2009 во 16:03 ч.

  За сума од 65-70 милиони евра нека го пуштат да оди

  • Алекс
   14/06/2009 во 16:56 ч.

   Се согласувам со тебе

 3. Kaniza
  14/06/2009 во 16:28 ч.

  neka gi dadat roben,van der vaart i snajder i neka ode :) ;)

  • Алекс
   14/06/2009 во 16:56 ч.

   Е многу сакаш, не сонувај џабе

 4. 14/06/2009 во 16:41 ч.

  jas mislam deka zidane treba malce i da si trae.. dosta im se napagjacki orientirani igraci.. a ako misli toj deka treba uste eden (ribery) pa neka go plati on … perez ne e banka..
  FORZA RIBERY UND BAYEEEEEERRRN!!! :D

 5. macko
  14/06/2009 во 17:30 ч.

  Политиката на Реал според мене е да ја ослабе конкуренцијата…На пола екипи им ги зема најдобрите играчи, Реал станува силен а останатите без нивните лидери се гола вода се додека не најдат достојна замена на лидерот. Баерн кога би морал да го продаде Рибери би сакал тоа да е Барса бидејки таму ке напредува , а друга причина е тоа што Реал и покрај сите имиња што пристигнаа и ке пристигнат во Шпанија ке имаат достоен конкурент за тронот…А за ЛШ е веке друго…влогот е голем и сите екипи од големата 8ка имаат горе – долу исти шанси за победа. Се надевам дека Баерн ке успее во новата сезона да најде доволно мотивација ….

 6. nino
  14/06/2009 во 19:17 ч.

  pa da vi kazam pravo ne sum bas najsiguren deka na real ke mu trgne, imaa tim so zvezdi i pred nekolku godini pa nisto ne napravija, osven toa sto gi unistija najdobrite fudbaleri! momentalno najmalku sakam ribery da zamine vo real, podobro ke mu bide vo barcelona ili pak manchester…………no sepak ne gubam nadez deka ke ostane vo baern. NAPRED BAYERN!!!!

 7. petar
  14/06/2009 во 20:07 ч.

  ako veke dadoa 94 milioni za Ped*R kako Ronaldo togas barem 65 ili 70 za Ribery i neka odi:D

 8. 14/06/2009 во 20:15 ч.

  За Баерн понудата е одлична, 60 милиони + еден холанѓанец (Робен, Снајдер, Ван дер Варт).
  Но, бидејќи навистина го сакам Рибери не сакам да оди во Реал бидејќи таму нема да може да успее. Ќе треба да им биде потчинет на некои играчи (знаеме кои) и нема да може да се покаже најдобро.

 9. urda
  14/06/2009 во 21:18 ч.

  jas uste od startot poveke go sakav roben odkolku ribery no togas roben se odluci za real i ribery dojde vo Bayern ne deka e los igrac ama jas licno go sakam i roben ne e i toj los!

  • Алекс
   16/06/2009 во 16:05 ч.

   Робен не е лош? Тој е многу добар

 10. nino
  14/06/2009 во 22:45 ч.

  roben e odlicen igrac, no mislam deka nema ni pola od kvalitetot koj go ima ribery…….i milo mi e sto togas roben se odluci za real pa bayern go kupija ribery! bayern ke bide silen slednava sezona samo ako go zadrzi ribery!!! napred BAYERN

 11. macko
  15/06/2009 во 1:25 ч.

  Не верувам дека само тогаш ке биде силен…Може да се случи спротивното, да сака да оди а да неможе е најлошо сценарио. Затоа ако покажеше верност никој немаше да запина до олку, ако кажеше цврсто останувам во Баерн со нов подобрен и подолготраен договор. Мислам дека сам сака да оди и дека нема да покаже ништо следна сезона ако игра под притисок.

 12. urda
  15/06/2009 во 2:54 ч.

  najdobro ke bide da si odi odkolku da stvara pritisok vo timot!

 13. ricko
  15/06/2009 во 9:50 ч.

  Podobro neka zamine sega za dobra suma pari odkolku da zamine kako sloboden igrac, kako ballack sto napravi (moe mislenje).

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: