Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - Трансфери, Играчи, медиуми > Бекенбауер: Рибери или ќе го продолжи договорот или ќе биде продаден

Бекенбауер: Рибери или ќе го продолжи договорот или ќе биде продаден

На него останува да бира

На него останува да бира

Претседателот на Баерн Минхен, Франц Бекенбауерл сака иднината на Франк Рибери да биде многу брзи разрешна со цел да се избегне долга трансфер сага.

Францускиот интернационалец се поврзува со многу клубови меѓу кои, Реал Мадрид, Челзи, Барселона и Манчестер Јунајтед, но генералниот менаџер на Баерн Минхен, Ули Хенес секогаш го пренесуваше цврстиот став на клубот дека Рибери не е на продажба без разлика на висината на понудата.

Претседателот на Баварците, Франц Бекенбауер сака иднината на играчот да биде разјаснета што е можно побрзо.

Тој во интервју за Bild вели дека гледа две опции, или Рибери ќе стави потпис на нов договор или клубот ќе го продаде Французинот.

“Можам да видам само две солуции: Рибери да го продолжи договорот и на тој начин да ја покаже верноста или пак да го продадеме.”

“Јас го ценам Рибери исто како Кристијано Роналдо и Лионел Меси како најдобри фудбалери на денешницата.”

“Доколку тој замине тоа ќе биде втора голема загуба на Бундеслигата откако најпрво не напушти Диего.”

“Сепак, доколку Рибери навистина сака да замине, тогаш ние многу тешко ќе можеме да го спречиме во неговата намера.”

24fudbal.com.mk

Advertisements
 1. macko
  09/06/2009 во 2:03 ч.

  Dosta ispravno!!!

 2. petar
  09/06/2009 во 12:18 ч.

  Vo pravo e Bekenbauer.ama slusam ne6 deka i Pep Gvardiola go saka Toni:S

 3. nino
  09/06/2009 во 13:04 ч.

  pa taka e najdobro! veke ednas za sekogas da se znae sto ke bide so ribery, ne mozam veke da gi podnesam site ovie spekulacii!

 4. ricko
  09/06/2009 во 13:25 ч.

  pravedno, sam go ostava da odluci za svojata idnina

 5. 09/06/2009 во 13:38 ч.

  neka mu ponudat nov dogovor a ako ne go prifati, neka ja prifatat ponudata na real od robben + sneijder za ribery :D

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: