Почетна > Баерн Минхен, Лига на Шампионите > Повторно во најдобрите осум

Повторно во најдобрите осум

Повторно во првиот шешир за ЛШ

Повторно во првиот шешир за ЛШ

По пласманот во четвртфиналето оваа сезона во Лигата на Шампионите, Баерн си го поправи својот коефициент во УЕФА и сега повторно е во најдобрите осум тимови. Со вкупно 105.708 значи дека Баерн премина од деветтата на осмата позиција, еден голем чекор бидејќи Баерн ќе биде во првиот шешир при извлекувањето на групите за ЛШ.

„Многу сме задоволни што повторно сме во првиот шешир,“ изјави Румениге.

Официјалната табела на коефициенти од УЕФА:

1. Барселона 131.505
2. Челзи 129.233
2. Ливерпул 129.233
4. Манчестер Јунајтед 122.233
5. Милан 118.758
6. Арсенал 117.233
7. Севиља 110.505
8. Баерн 105.708
9. Вердер Бремен 98.708
10. Олимпик Лион 97.554

Advertisements
 1. 04/06/2009 во 20:07 ч.

  8 mesto e nisto!!! TREBA DA BIDEME POGORE!!

 2. 04/06/2009 во 20:11 ч.

  Пополека ќе се искачиме :D

 3. Алекс
  04/06/2009 во 20:32 ч.

  Иако сме на 8. место ке можеме да се паднеме со Интер или Реал Мадрид во групите.

 4. nino
  04/06/2009 во 22:06 ч.

  da da toa e ona sto i mene me zagrizuva inter i real madrid… ma da ne veruvam deka sme tolkav baksuz :-)))

 5. ricko
  04/06/2009 во 23:07 ч.

  Ne ne! ne sme nie baksuzi, a i da ne se padne real ili pak inter, ne e strasno. Ako baern e sposoben da igra vo LS, bez problem ke gi pomine tie timovi!

  NAPRED BAYERN!!!!!!!!!!

 6. urda
  05/06/2009 во 17:15 ч.

  nemozam da razberam kako moze sevilla da bide pred bayern !
  ne e realna tabelava i boduvanjeto

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: