Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - Трансфери > Баерн го потврди интересот за Ноер

Баерн го потврди интересот за Ноер

Наскоро во дресот на Баерн

Наскоро во дресот на Баерн

Карл Хајнц Румениге и официјално го потврди интересот за голманот на Шалке, Мануел Ноер „И сметам дека Ноер е заинтересиран да дојде во Баерн,“ прокоментира тој синоќа. Топката сега е препуштена на управата на Шалке. „Доколку Шалке сакаат да почнеме преговори ние сме спремни.“

23 годишниот германски голман, кој во вторникот за прв пат бранеше за Германската репрезентација, има договор со Шалке до 2012.

Во вторникот во Минхен имаше состанок помеѓу Луис Ван Гал и управата на Баерн и според изјавата на Румениге се разговарало само за планирањето на тимот, а Ван Гал бил доста конструктивен.

„Ќе почнеме преговори за неколку играчи, меѓутоа немора се да завршиме сега трансфер сезоната трае до 31 Август“. По тој состанок се потврдени две официјални одлуки, Херман Герланд ќе биде асистент на Ван Гал и Зе Роберто го напушти тимот.

Advertisements
 1. 04/06/2009 во 20:07 ч.

  ke go zememeee :D

 2. Алекс
  04/06/2009 во 20:39 ч.

  Шалке не го пушта Ноер да оди во Баерн.

 3. nino
  04/06/2009 во 22:04 ч.

  pa da i jas se cudam kako salke moze da go pusti nojer koj e eden od najdobrite golmani vo bundesligata….. koga bi dosol vo baern bi bilo super!! otsekogas bil moj favorit za da zastane na golot na baern! NAPRED BAYERN!!!!

 4. ricko
  04/06/2009 во 23:04 ч.

  abe ne ni treba Noer! Neka zemat nekoj poiskusen, jas taka mislam.Ednas se zboruvase za boruc, za frey pa sto se otkazaa sega? Noer ne ni treba!

 5. 05/06/2009 во 13:30 ч.

  ako ne go davaat salke na nas neuer togas ideme kon podobriot – ADLER!! :D

 6. 06/06/2009 во 1:27 ч.

  ODLICNA IDEJA ZA RENE ADLER STVARNO E ZVER COVEKOT PODOBAR E OD HOER,ILI AKO NE NEKA GO ZEMAT CASPER SMAJHL I TOJ E JAK GOLMAN USE NA MLADI GODINI PA KEJ VIDIME DO KRAJOT NA TRANSFER-PAZAROV SO KE SE NAPRAVI SO BAYERN SEA ZA SEA DOBRI ZASILUVANJE ZEMAAA:PRANJIC,GOMES,TIMOSCUK,OLIC,BAUMJOHAN A MOZNO E I PANDEV ZOSTO DA NE AJDE SEA NA SITE POZZ

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: