Почетна > Баерн Минхен, Играчи, медиуми > Лука Тони стана маникен: Во родната Италија продава германски колбасици

Лука Тони стана маникен: Во родната Италија продава германски колбасици

Тони рекламира германски производи во Италија

Тони рекламира германски производи во Италија

За германскиот малопродажен ланец Lidl, Лука Тони во Италија рекламира колбаси. Во најновите летоци кои можат да се најдат на сите продажни места на Lidl, 32 годишниот фудбалер на Баерн рекламира Нирнбершки колбасици, кои се по цена од 2.19 во сите маркети на Lidl.

Станува збор за колбасици кои ги произведува фирмата на спортскиот директор на Баерн, Ули Хенес, поточно компанијата HoWe (Хенес&Вајс), во која директорот е косопственик, а неговиот син Флориан директор.

Advertisements
 1. Urda
  31/05/2009 во 9:58 ч.

  Si znaat germancive kako da napraat pari .Sekoja cest! HeHe

 2. nino
  31/05/2009 во 11:09 ч.

  dobra ideja!

 3. 31/05/2009 во 16:03 ч.

  hahhahha toni ke reklamira kobasici!!! HAHAAHAHAA

 4. ricko
  31/05/2009 во 19:49 ч.

  haha! Zakon e Toni! Sto drugo ke mu padne na pamet! Dobar e deckoto!

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: