Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - мечеви, Бундес Лига > Вистинскиот трофеј во Волфзбург, во Минхен само реплика

Вистинскиот трофеј во Волфзбург, во Минхен само реплика

Трофејот патува за Волфзбург

Трофејот патува за Волфзбург

Германскиот фудбалски сојуз (DFB) одлучи да вистинскиот трофеј од Бундеслигата следниот викенд патува во Волфзбург.

Тоа е бидејќи Волфзбург со победа против Вердер по сите можни теории ја осигурува титулата. Но големи се шансите Волфзург да ја освои титулата и само со еден поен, бидејќи во тој случај Баерн би требало да победи со над 7 голови разлика.

Одлуката на сојзузот е многу логична, но за секој случај да не дојде до изненадувања, во Минхен ќе патува реплика на трофеој со кој би прославиле Баерн или Штутгарт доколку дојде до тоа.

Advertisements
  1. Сè уште нема коментари.
  1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: