Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - Трансфери, медиуми > Мисимовиќ во Баерн, Џеко во Милан

Мисимовиќ во Баерн, Џеко во Милан

Дали ќе се разделат во следната сезона?

Дали ќе се разделат во следната сезона?

Откако беше соопштено дека тренерот во Волфзбург, Феликс Магат го напушта тимот за следната сезона, повеќе од очекувано е тоа да го сторат и некои од играчите.

Најбарана „роба“ се секако, Звејздан Мисимовиќ и Един Џеко. Според весникот  Wolfsburg Allgemeine, Мисимовиќ би можел кариерата да ја продолжи во минхенски Баерн, додека за Џеко е заинтересиран Милан.

Мисимовиќ наводно веќе бара куќа во Минхен, каде што и ја започна неговата кариера пренесува  Sportin.ba.

„Кој знае што носи иднината, но би бил пресреќен повторно да заиграм во Баварија“ рече Мисимовиќ, чија вредност се проценува на околу 8 милиони евра.

Advertisements
 1. Алекс
  10/05/2009 во 16:59 ч.

  Ули Хоенес го демантираше тоа за Мисимович, Баерн ке гледа само некој од Диего и Хлеб да купи

 2. Алекс
  10/05/2009 во 17:02 ч.

  или Ван дер Ваарт :D

 3. ali
  10/05/2009 во 17:22 ч.

  aman barajte nekoj dokazan kako diego vander vaart hleb

 4. 10/05/2009 во 20:03 ч.

  NEMA DA BIDE LOSO I DVAJCATA (DIEGO I HLEB) DA GI ZEMAT .. :D ;)

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: