Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - Трансфери, Играчи, медиуми > Јунајтед нуди 62.5 мил. фунти за Рибери

Јунајтед нуди 62.5 мил. фунти за Рибери

Останува или си оди?!

Манчестер Јунајтед сериозно се подготвува за заминувањето на Кристијано Роналдо во Реал Мадрид. Англискиот и европски првак подготвен е за францускиот плејмејкер Франк Рибери, да му понуди на Баерн рекордна сума.

Англискиот весник Гардијан утрово јави дека нивните извори во Минхен потврдиле дека стигнала понуда за Рибери. Оваа информација ја потврдуваат и зборовите на Ули Хенес дека ако си замине Рибери ќе се обидат да го доведат Диего.

Ако се остварат овие шпекулации, трансферот на Рибери ќе биде номинално највисок во историјата – поголем дури и на Зидан од 2001 година.

Сепак, ваквите информации може да се протолкуваат и како обид да се крене цената на Рибери за кој до пред извесно време се спомнуваа суми од 30-40 милиони евра.

извор: www.taratur.com

Advertisements
  1. 08/05/2009 во 19:29 ч.

    ABE KAKOV MANCESTER KAKVI BAKRACI!! NE GO DAVAME!!! MORA I NIE DA SI IMAME ZVEZDA U TIMOT!!

  1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: