Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - мечеви, Бундес Лига, Играчи > Клосе се врати на тренинг, наскоро и на терените

Клосе се врати на тренинг, наскоро и на терените

Со голема желба да се врати на теренот

Со голема желба да се врати на теренот

По седум недели неактивност на Мирослав Клосе, оваа недела се врати активно на тренинзите и набрзо се очекува целосно опоравување.

Напаѓачот не сакаше да коментира ништо за неговото враќање, но се очекува тоа да биде што е можно поскоро. „Миро се вклучи на тренинг и постигнува голови,“ вели Хејнкис, „Знам какво е чувството кога после подолга повреда повторно ќе осетите топка, мотивацијата е огромна.“ Стратегот планира да го чува Клосе на клупата на следниот натпревар и да игра со Подолски, а за потоа можеби и да стартува со него.

„Би било премногу да го ставам да игра уште во Сабота. Сепак тоа беше повреда која долго го отргна од теренот, мислам дека ќе одмара со Котбус“

Баерн Минхен - тренингКако резултат на тоа, Клосе е фокусиран повторно да биде 100% фит и да може да постигне уште некој гол до крајот на сезоната. Сепак Хејнкис ќе го чува Клосе се додека тој не е спремен за да се вклучи во играта и стартовите.

Но за разлика од Клосе, лоши вести за Лел. Тој пријваи проблем со зглобот и не се знае колку ќе трае неговто отсуство.

Исто така на мечот со Котбус нема да може да настапи ни Зе Роберо, кој пријави помала повреда. Уште една личност која нема да биде спремна за мечот со Котбус е Михаел Ренсинг кој се уште има проблеми со прстот.

Advertisements
  1. 08/05/2009 во 19:31 ч.

    mora da igra klose… ako ne e toj toni ne znae gol da dade i kako ke pobeduvame?.. toni e slab ovaa sezona.. :S

  1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: