Почетна > Баерн Минхен, Баерн Минхен - Трансфери, Играчи, медиуми > Ако Баерн не оди директно во Лига на Шампиони, може да се поздрави со Рибери

Ако Баерн не оди директно во Лига на Шампиони, може да се поздрави со Рибери

Рибери до Баерн: Ако не сме втори си заминувам

Рибери до Баерн: Ако не сме втори си заминувам

Францускиот фудбалер од редовите на Баерн за весникот L’Equipe изјави дека нема намера да остане во Баерн, ако Баерн не е барем втор.

„Ќе ми биде тешко да останам во Минхен, ако не ја исполниме таа цел. Затоа мора да се избориме по секоја цена да бидеме први или втори“ рече Рибери.

„Сакаме да бидеме шампиони, се уште има шанси. Но, приоритет мора да ни биде втората позиција која води во Лигата на Шампионите.

Баерн е на три поени негатива од водечкиот Волфзбург и еден од втората Херта,а до крајот има уште 5 натпревари. Следниот наптревар на Баерн е утре против Борусија Менхенгладбах.

Advertisements
  1. 01/05/2009 во 21:52 ч.

    lele ako go zagubime ribery nisto ne pravime definitivno :S :S :S

  2. 02/05/2009 во 19:24 ч.

    Ne bi rekol deka ke izgubime se…Da zarabotime dobro na nego i da si ja nakrivime kapata sto bi se reklo…Nema da bide nisto od nego, ni N od najdobar fudbaler vo svetot…Trosi topki nenormalno mnogu i zgora na toa kako da mu e u kurac sto igra za Baern.Ako ne go pocituva toa sto go ima vo MInhen neka si go faka patot i neka mu e so sreka….Imalo i ke ima uste dobri fudbaleri koi moze da se angaziraat!!

  1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: