Тони го спаси Клинси!!!

Нови три поени за Баерн.Уште позначајни за Клинсман на кого му се тресе тренерското место во Баерн,еве веќе неколку недели,после катастрофалниот и срамен пораз од Барселона со 4-0.Баерн и на оваа утакмица влегоа доста офанзивно,но мора да се признае дека домаќините страшно добро се држеа,и во ниеден момент не беа исплашени од германскиот шампион.

Баерн имаше многу поизгледни шанси,но никако не успеваше да погоди,а посебно не Лука Тони.Шансите се редеа и на двете страна,и така се замина на полувреме.

Во вториот дел Баерн продолжи во исто темпо,и по една нафрлена топка на Рибери на огромно невнимание на одбраната на Арминиа,Тони во 63-та минута со глава го реши натпреварот во корист на Баерн.

Доста тесна утакмица за Клинсман,кој едноставно не смееше да си дозволи да не освои три бода.Во спротивно уште денес веројатно ќе си заминеше од Минхен.Во секој случај….борбата продолжува.

Арминија Билефилд – Баерн Минхен 0-1 (пп: 0-0)