Тони го спаси Клинси!!!

Нови три поени за Баерн.Уште позначајни за Клинсман на кого му се тресе тренерското место во Баерн,еве веќе неколку недели,после катастрофалниот и срамен пораз од Барселона со 4-0.Баерн и на оваа утакмица влегоа доста офанзивно,но мора да се признае дека домаќините страшно добро се држеа,и во ниеден момент не беа исплашени од германскиот шампион.

Баерн имаше многу поизгледни шанси,но никако не успеваше да погоди,а посебно не Лука Тони.Шансите се редеа и на двете страна,и така се замина на полувреме.

Во вториот дел Баерн продолжи во исто темпо,и по една нафрлена топка на Рибери на огромно невнимание на одбраната на Арминиа,Тони во 63-та минута со глава го реши натпреварот во корист на Баерн.

Доста тесна утакмица за Клинсман,кој едноставно не смееше да си дозволи да не освои три бода.Во спротивно уште денес веројатно ќе си заминеше од Минхен.Во секој случај….борбата продолжува.

Арминија Билефилд – Баерн Минхен 0-1 (пп: 0-0)
Арминија Билефилд
Eilhoff – Lamey, Mijatovic, Bollmann, Schuler – Kauf, Marx – Katongo, Tesche (Janjic 79), Munteanu (Halfar 79) – Wichniarek
Баерн Минхен
Butt – Lell, Lucio, Demichelis, Lahm – Sosa (Altintop 58), Van Bommel, Ottl, Schweinsteiger (Borowski 83)- Ribéry – Toni (Müller 90)
Не настапија: Kraft, Van Buyten, Badstuber
Судија: Florian Meyer (Burgdorf)
Публика 27,300 (полн стадион)
Гол: 0-1 Toni (64)
Жолти картони: Schuler, Bollmann, Lamey, Mijatovic / Van Bommel, Toni, Demichelis
Advertisements
 1. 18/04/2009 во 19:22 ч.

  dobro e ajde ideme nagore.. :D

 2. 18/04/2009 во 19:25 ч.

  milco trebalo da go napises i sostavot na bayern protiv bielefeld.. :D ok aj nema veza.. naredniot pat ke go napises.. bitno e toa so tepavme.. :D pozz

 3. 18/04/2009 во 19:40 ч.

  Ете Даре, немора да го караш Милчо, се се средува ;)

 4. 18/04/2009 во 19:44 ч.

  Па затоа двајца го работиме блогов,се надополнуваме……

 1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: