Arrivederci Bayern!!!

И официјално европската кампања за Баерн 2008/2009 заврши.

Како и последните седум сезони,нормално пречка беше полуфиналето.Овој пат како противник ја имавме моќната Барселона.Дебаклот на НоуКамп не навестуваше чудо во Минхен,па така и излезе.

Само што овој пат,за среќа срамот е далеку помал.Со голот на Рибери Баерн поведе во 47  минута,за до во  73  изедначи Кеита за Барселона.Се на се далеку подобар натпревар на Алианц Арена,кој за жал требаше да го изиграме недела дена порано на НоуКамп.

Впрочем успесите во ЛШ се одлучуваат на лето,кога е трансфер-пазарот,па да се надеваме дека ова било добро сватена лекција од страна на управата.

Advertisements
  1. 17/04/2009 во 15:48 ч.

    da da ke bide dobro sfatena lekcijata i ke kupime igraci letoska.. sut karta treba da mu se dade na ALTINTOP… igracot stvarno ne e za u bayern.. nema kvalitet za u bayern..

  1. No trackbacks yet.

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: